Kolejne pierwsze zwycięstwa drużyn! 7 goli Krzysztofa Idzi!

• autor: Maciek, 2018-09-28 00:01

Po wczorajszych przełamaniach, dziś przyszła pora na kolejne zespoły. Tym razem swoje pierwsze mecze wygrały PROMOTION oraz JBG. Ci pierwsi zrobili to kosztem Promila, który również był przed spotkaniem bez chociażby 1 punktu. Studio Prime zaś ograło rewelacyjnie spisujące się od początku sezonu Orange Team. Do ciekawej sytuacji doszło w meczu Limonki. Drużyna Bartka Grzeszczaka strzeliła zwycięskiego gola w ostatniej akcji meczu, czyli dokładnie tak samo jak wczoraj ich ,,rezerwy''! W ostatnim spotkaniu II ligowych zmagań, po zaciętym pojedynku, SKM pokonało Bastion i nie traci kontaktu z czołówką. W jedynym meczu Ekstraklasy, nie pierwszy raz popis dał Krzysztof Idzi, który strzelił wszystkie z dzisiejszych goli jego drużyny i niemal w pojedynkę pokonał beniaminka - FC Babilon.

II liga
SPS Limonka - VGL Group 8:7 (5:3)

Limonka: Dariusz Hermann, Marcin Taube, Piotr Karpiński, Grzegorz Lautenbach-2, Adam Kierszke-3
VGL: Jakub Jaroszyński-2, Mateusz Szerechan-5
Zawodnik meczu: Mateusz Szerechan (VGL)

Limonka chciała pójść za przykładem swojego drugiego zespołu - który wczoraj wygrał dzięki bramce w ostatniej akcji meczu - i zrobili to aż za dosłownie! Jednak w przeciwieństwie do nich, mecz zaczęli bardzo dobrze  szybko uzyskali bezpieczne, kilkubramkowe prowadzenie, które udało im się dowieść do końca. W drugiej połowie jeszcze podkręcili tempo i odskoczyli przeciwnikowi na 4 trafienia. Wtedy sprawy w swojego nogi wziąć Mateusz Szerechan i strzelając w tej części meczu aż 4 bramki doprowadził do remisu. Gdy wydawało się że Mateusz kolejny raz w tym sezonie zapewni swoim kolegom punkty, Limonka zrobiła dokładnie to, co wczoraj wspomniana Limonka II. Postanowili jeszcze raz zaatakować, a Grzegorz Lautenbach celnym uderzeniem, zapewnił im wygraną rzutem na taśmę!

II liga
PROMOTION 360* - Promil Gdynia 6:1 (3:1)

PROMOTION: Arkadiusz Kotowicz, Adam Myszk, Mirek Meller-4
Promil: Adrian Cieślak
Zawodnik meczu: Mirek Meller (PROMOTION)

Przed meczem było wiadomo, że przynajmniej jedna drużyna w końcu zdobędzie pierwszą zdobycz punktową. Jednak bardziej zmotywowani do pierwszego zwycięstwa było widocznie PROMOTION. Byli oni skuteczniejsi w pierwszej połowie, co przełożyło się na prowadzenie 3:1. Po zmianie stron, PROMOTION podtrzymało swoją skuteczność w ataku i tak samo zaaplikowali rywalom 3 gole. Natomiast jeszcze bardziej uszczelnili oni obronę, nie dając sobie strzelić już ani jednego gola, tym samym i tym samym odbijają się oni od ligowego dna!

II liga
SKM Gdynia - Bastion 7:5 (2:2)

SKM: Szymon Drewa, Marcin Apostel-2, Łukasz Rankiewicz-4
Bastion: Mateusz Lewandowski, Krzysztof Lewandowski, Daniel Pawłowski, Przemysław Leszczyński, Mikołaj Rakowski
Żółte kartki: Robert Dettlaff, Szymon Drewa, Damian Pipke (wszyscy SKM)
Czerwone kartki: Maksymilian Baranowski (Bastion)
Zawodnik meczu: Łukasz Rankiewicz (SKM)

Bardzo wyrównane pierwsze 25 min, w których nie było widać różnicy w zajmowanych miejscach w tabeli. Co więcej to Bastion zdawał się częściej zagrażać SKM-ce, choć nie przełożyło się to na przewagę bramkową. SKM drugą połowę rozpoczęła z grubej rury i niemal od razu po rozpoczęciu strzeliła gola na 3:2. Później ,,kolejarze'' wyszli na jeszcze wyższe prowadzenie, które pozwoliło im kontrolować korzystny wynik i dowieść go do samego końca.

II liga
Orange Team Gdynia - Studio Prime JBG 1:2 (0:2)

Orange: Radosław Smulski
JBG: sam., Damian Pobłocki
Zawodnik meczu: Damian Pobłocki (JBG)

Sprawujące się zdecydowanie powyżej oczekiwań Orange Team, podejmowało JBG, które punktów potrzebuję jak tlenu. Dlatego też spotkanie od pierwszej minuty było niezwykle wyrównane, lecz widać było, że to Studio Prime jest nad kreską w ligowej tabeli i na przerwę schodziło, prowadząc 2:0. Orange po przerwie bardzo szybko strzeliło bramkę kontaktową i... na tym strzelanie w dzisiejszym meczu zakończyliśmy! Tym samym ekipa Damiana Pobłockiego w końcu wygrywa na jesieni i ma nadzieję na zwrotną passę.

Ekstraklasa
FC Chylonia - FC Babilon United 7:1

Chylonia: Krzysztof Idzi-7
Babilon: Artur Domeradzki, Oskar Kępczyński, Jakub Izdebski
Czerwone kartki: Artur Domeradzki (Babilon)
Zawodnik meczu: Krzysztof Idzi (Chylonia)

Krzysiu Idzi Show! Pierwsza połowa była prawdziwym popisem najlepszego zawodnika poprzedniego sezonu Ekstraklasy. Co strzał to bramka, a dodatkowo były to głównie gole z jego największej broni, więc po zastawieniu się i strzeleniu przy słupku. Dzięki temu do przerwy Chylonia prowadziła już 5:1 i wszystko szło jak po maśle, zwycięzcy Pucharu NL6. Druga połowa była już typową ,,na dogranie'' dla obu ekip, a Babilon strzelił w niej 2 bramki które były już tylko trafieniami na pocieszenie. Tyle samo goli pozwolił sobie dołożyć jeszcze Krzysiu Idzi, bowiem musi gonić kilku zawodników w klasyfikacji strzelców.

g.19.30 I Liga: Latarnik Choczewo - Baza

g.20.30 I Liga: KM PSP Gdynia - Chłopcy z Ferajny