Stykowa druga liga! ,,Ferajna'' i Rukola jednostronnie!

• autor: Maciek, 2018-09-28 23:20

Dziś rozegraliśmy po dwa spotkania z I i II ligi. Na zapleczu Ekstraklasy Rukola wykorzystała problemy kadrowe Młodego JRa i wygrali strzelając im aż 15 bramek! Komplet zwycięstw dalej mają Chłopcy z Ferajny, którzy po wyrównanej pierwszej połowie, drugą natomiast zagrali o niebo lepiej i wygrali z Coroną. W drugiej lidze za to było o wiele ciekawiej! ,,Rebelsi'' wygrali z #poprostu, choć do ostatnich sekund drżeli o wynik. Iskra z Dellnerem również wygrała ledwie 2 trafieniami, ale w tym wypadku prowadziła w meczu od początku do końca.

@poprostu bistro - Rebels AIC 3:4 (1;2)

@poprostu: Krzyztof Kwidziński, Marek Wilczewski, ?
AIC: Krystian Pobłocki-4
Żółte kartki: Dawid Frączek (#poprostu)
Zawodnik meczu: Krystian Pobłocki (AIC)

Spotkania sąsiadów w tabeli zawsze są ciekawe. Szczególnie jeśli obie drużyny okupują jej środkowe rejony. Jedni i drudzy chcieli się w takim wypadku wybić nieco ku kurze i już od pierwszych minut nie odstępowali żadnej nogi, a każde okazje był groźne. Spotkanie było jednak na tyle zacięte, że o bramki było trudno, a w pierwszej połowie zobaczyliśmy ich ledwie 3, z czego to Rebelsi zdobyli tą zapewniającą prowadzenie do przerwy. Po niej #poprostu chciało dopaść swoich przeciwników, lecz ci wciąż dystansowali ich na jedno trafienie, wywalczone w pierwszych 25 minutach. Byli w tym na tyle skuteczni, że prowadzenie to dowieźli do samego końca, mimo że w międzyczasie zobaczyliśmy jeszcze kilka bramek z obydwu stron.

Młody JR Pogórze - Rukola 3:15 (0:6)

Młody JR: Patryk Czabrowski, Kamil Krzewiński, Dawid Ossowski
Rukola: Łukasz Kowalski, Michał Sumionka-2, Bartosz Kałuski-3, Dariusz Popławski-4, Adrian Graczyk-5
Zawodnik meczu: Adrian Graczyk (Rukola)

Młody JR przystąpił do spotkania bez żadnych zmian a dodatkowo z jednym ze swoich dwóch bramkarzy w polu! To nie mogło się dla nich dobrze skończyć i mimo walki, już do przerwy przegrywali 0:6. W drugiej połowie meczu, Rukola rozstrzelała się jeszcze bardziej, a Popławski i Graczyk - strzelając odpowiednio 4 i 5 bramek w spotkaniu - znacznie polepszyli swój dorobek bramkowy w sezonie. JR zaś strzelił w tej części gry 3 bramki, które nie wystarczyły chyba nawet na otarcie łez, po dotkliwej porażce.

Iskra Gdynia - Dellner Components 5:3 (3:0)

Iskra: Mateusz Chwyć, Artur Zieliński, Filip Pieczyński, Jakub Nowak, Natan Hejmoński
Dellner: Artur Okruciński, Rafał Gniadecki, Michał Gojke
Zawodnik meczu: Filip Pieczyński (Iskra)

Dellner liczył przed meczem na zwycięstwo i wejście przy okazji do strefy barażowej. Na ich drodze stanęła jednak młoda ekipa Iskry Gdynia, która również od pierwszej kolejki zgłasza ambicje do bycia w czołówce. I to właśnie Iskra zagrała bardzo dobrą pierwszą część spotkania, w której nie dała sobie wbić żadnej bramki, sama pokonując bramkarza rywali 3-krotnie. Po zmianie stron do odrobienia strat wziął się Dellner. Niestety odblokowanie się z ,,przodu'' dało im ledwie 3 gole, które już wtedy dawałyby im tylko remis. A że ich rywale do dorobku z pierwszej połowy dołożyli jeszcze 2 bramki, to to właśnie oni zgarniają zasłużone i ważne 3 punkty.

Corona 1999 - Chłopcy z Ferajny 3:9 (2:2)

Corona: Damian Kapica, Mateusz Mazurek, Radek Klein
Chłopcy z Ferajny: Mariusz Kwidziński, Przemysław Paliga, Arkadiusz Czaja, sam., Ireneusz Klinkusz-2, Arkadiusz Damaszk-3
Zawodnik meczu: Arkadiusz Damaszk (Chłopcy z Ferajny)

W tym meczu zobaczyliśmy dwie twarze ,,Ferajny''. Pierwsza połowa bowiem była bardzo stykowa i ani trochę nie było widać przepaści w zajmowanych miejscach w tabeli. Corona grała mądrze i nie ,,podpalała'' się, co przyniosło im remis do przerwy i nadzieję że mogą dziś urwać bardzo cenne punkty. Po przerwie, Chłopcy z Ferajny chyba sobie przypomnieli że w tym sezonie mogą pochwalić się wciąż kompletem punktów i postanowili tą statystykę podtrzymać. Z minuty na minutę różnica pomiędzy drużynami robiła się coraz większa, a to ostatecznie przełożyło się również na wynik.

g.19.30 I Liga: Latarnik Choczewo - Baza

g.20.30 I Liga: KM PSP Gdynia - Chłopcy z Ferajny