Nevada lepsza w hicie I Ligi Bad Boys i Progress strzelają...

• autor: Robson, 2018-10-01 18:19
Nevada lepsza w hicie I Ligi Bad Boys i Progress strzelają dyche !

Nevada można już śmiało napisać, że jest na jak najlepszej drodze do Ekstraklasy! Potwierdziło to spotkanie z innym czołowym zespołem I Ligi a więc KM PSP Gdynia! Podopieczni Krzysztofa Duliasza pokonali "strażaków" 5:2!
Jak swojego meczu nie wygrał Latarnik, to już chyba tylko sami zawodnicy wiedzą, bo kibice obserwując pierwszą połowę byli pewni, że to ekipa z Choczewa zainkasuje trzy oczka prowadząc 4:0!
W III lidze Progress Team pokonuje Alexandra!

I liga
Nevada Gdynia - KM PSP Gdynia 5:2 (2:1)
Nevada: Damian Podkański-4, Allan Janocha
KM PSP: Krzysztof Grablowski, Marcin Nowak
Zawodnik meczu: damian Podkański (Nevada)

Jedno z najbardziej wyczekiwanych spotkań w pierwszej lidze zakończyło się pewnym zwycięstwem podopiecznych Krzysztofa Duliasza.
Od pierwszego gwizdka oba zespoły mocno zmotywowane do zdobycia 3 punktów nie zamierzały odstawiać nogi, co dało się zauważyć w kilku stykowych sytuacjach. Nevada od początku miała więcej z gry ,ale "Strażacy" starali się jak najbardziej uprzykrzać tą grę swoim rywalom. Dwie szybko zdobyte bramki ustawiły trochę wynik w pierwszej części, ale tuż przed gwizdkiem na przerwę KM PSP złapało kontakt po bramce z rzutu wolnego. Wynik 2:1 po 25 minutach zapowiadał więc jeszcze ciekawszą drugą część tego spotkania. Niestety dla Marcina Nowaka i jego kolegów po przerwie niewiele się zmieniło, i to Nevada była nadal stroną dominującą. Kolejne trafienia dołożyli Damian Podkański i Alan Janocha przez co różnica bramkowa była już nie do odrobienia dla "strażaków". Dzięki tej wygranej zespół Nevady po 7 kolejkach ma na swoim koncie komplet zwycięstw.

I liga
Bad Boys - Młody JR Pogórze 10:8 (4:6)
Bad Boys: Tomasz Kapeluch-4, Tomasz Sychowski-2, Marcin Meller-2, Waldemar Dąbkiewicz,
Maciej Pilczuk
Młody JR: Patryk Czaborowski-4, Kamil Zaborowski-2, Karol Olejniczak
Zawodnik meczu: Tomasz Kapeluch (Bad Boys)

Młody JR Pogórze borykał się ostatnio ze sporymi problemami kadrowymi. Trochę chyba nie tak wyobrażali sobie młodzi zawodnicy początek sezonu na zapleczu Ekstraklasy. Liczyli na zwycięstwa i sporo goli, a na razie to rywale zbierają punkty w meczach z żółto-czarnymi. Sytuacja mogła odwrócić się w meczu z Bad Boys. Do przerwy bowiem Młody JR prowadził 6:4 i wydawało się, że Patryk Czaborowski wraz z kolegami ma szansę na komplet punktów. Po zmianie stron jednak doświadczenie okazało się bezcenne. Bad Boys przetrzymali rywali, piąty bieg włączył najlepszy strzelec Bad Boys Tomasz Kapeluch i ostatecznie to zespół Norberta Mikołajki zainkasował komplet punktów!

III liga
Progress Team - Aleksander 10:8 (5:2)
Progres: Paweł Lewańczyk-3, Adrian Majchrzak-3, Marcin Mikulski-3, Marcin Garstka
Aleksander: Marek Liszewski-3, Mariusz Ursel-2, Maciej Kiciński-2, Tomasz Miotke
Zawodnik meczu: Marcin Mikulski (Progres Team)

Prawdziwa strzelanina miała miejsce w jedynym poniedziałkowym meczu III Ligi. Progress Team i Alexander łącznie ustrzeliły ponad 20 goli! Zgromadzenie kibice chyba jednak spodziewali się innego rozstrzygnięcia, bo faworytem meczu mimo wszystko był Alexander.
Wzmocniony jednak dwoma nowymi zawodnikami Progress pokazał, że będzie groźny dla wszystkich rywali w III Lidze! Po trzy gole na swoim koncie zapisali Paweł Lewańczyk, Adrian Majchrzak i Marcin Mikulski. Na nic zdała się dobra dyspozycja Marka Liszewskiego pod bramką przeciwnika. Progresss zwyciężył inkasując ważne trzy oczka.

I liga
ZIP Gdynia - Latarnik Choczewo 6:4 (0:4)
ZIP Gdynia: Łukasz Lewandowski-2, Daniel Piesik-2, Mateusz Ciechanowski, Mateusz Hubert
Latarnik Choczewo: Robert Braszka, Damian Figurski, Mateusz Ciosek, Bartosz Hundrieser
Żółta kartka: Bartosz Hundrieser (Latarnik)
Czerwona kartka: Bartosz Hundrieser (Latarnik)
Zawodnik meczu: Daniel Piesik (ZIP)

Od pierwszego gwizdka sędziego Latarnik skrupulatnie wykorzystywał błędy przeciwników stwarzając co raz to groźniejsze sytuacje. Damian Figurski bardzo szybko otworzył wynik i tylko zachęcił kolegów do jeszcze lepszej gry. Osłabiony kadrowo ZIP w pierwszych 25 minutach nie miał zbyt wiele do powiedzenia dlatego na przerwę schodzili przy wysokim prowadzeniu rywala. Kilka mocnych słów na ławce rezerwowych ZIP-u odmieniło tę ekipę ,która bardziej zdecydowanie zaatakowała zespół Latarnika w drugiej części. Podania były bardziej dokładne , a strzały na bramkę kończyły się w "sieci". Taki obrót boiskowych sytuacji sprawił że złapali kontakt z przeciwnikiem ,a frustracja w zespole Latarnika była na tyle wysoka że jeden z zawodników przy stanie 4:3 musiał opuścić boisko za niesportowe zachowanie. Po czerwonej kartce zespół z Choczewa był już bezradny dając wpakować sobie jeszcze 3 bramki. Dzięki tej wygranej ZIP zalicza drugie zwycięstwo rzędu.