Baza wciąż w kryzysie! AGSP z Rafałem Murawskim gromi...

• autor: Maciek, 2018-10-03 23:22
Baza wciąż w kryzysie! AGSP z Rafałem Murawskim gromi rywali!

W dwóch z trzech rozegranych dziś spotkań w ramach III ligi, mieliśmy prawdziwe pogromy! JIM-DRUK nie dał najmniejszych szans drugiemu zespołowi Limonki, a AGSP - wzmocnione wielokrotnym reprezentantem Polski - pokazuję że w tej lidze nie mają zamiaru spędzać ani sezonu dłużej! Zacięty okazał się natomiast pojedynek EPO z TRAN-NAUTĄ, w którym o dwa trafienia okazali się lepsi ci pierwsi. Prawdziwy kryzys przechodzi Baza. Jeszcze w zeszłym sezonie przeszli całą II ligę bez choćby jednego potknięcia. Teraz mają aż 3 porażki po 4 kolejkach, chociaż tu trzeba nadmienić że ich początkowy terminarz nie należy do najłatwiejszych.

JIM-DRUK - SPS Limonka II 12:2 (6:1)

JIM-DRUK: Mateusz Karpiński, Aleksander Drozdowicz-2, Patryk Mróz-2, Radosław Kmiecik-3, Bartek Małyszczycki-4
Limonka II: Sebastian Kawczak-2
Żółta kartka: Michał Piechocki (Limonka II)
Zawodnik meczu: Aleksander Drozdowicz (JIM-DRUK)

Grające w kratkę JIM-DRUK mierzyło się z Limonką, która wydawało się będzie napędzona zeszłotygodniową, pierwszą w sezonie wygraną. Jednak młodzi zawodnicy z Bałtyku grali dziś na prawdę ładną piłką, nie dając zbytnio pograć w nią przeciwnikom. Już w pierwszej połowie zaaplikowali Limonce 6 goli, tracąc przy tym ledwie jednego. Druga połowa była niemal kopią pierwszej. Tak jak JIM-DRUK przeważał, tak też strzelił w niej 6 bramek, tracąc również 1!

EPO - TRANS-NAUTA 7:5 (5:2)

EPO: Mirosław Jankowski, Rafał Bogdański, Sylwester Ostrowski, Grzegorz Witkowski-4
TRANS-NAUTA: Sebastian Małolski-2, Szymon Biadała
Zawodnik meczu: Grzegorz Witkowski (EPO)

Bardzo trudny początek TRANS-NAUTÓW (1 pkt po 5 meczach) sprawił że teraz ze spotkania na spotkanie głód zwycięstwa staje się większy. Dziś jednak ekipa EPO od początku postawiła trudne warunki. Mecz to można opisać niemal dokładnie tak samo jak każde poprzednie rozegrane przez młodzieżowców Bałtyku. Grają dobrze, nie będąc gorszymi od rywali, lecz zdecydowanie mniej skutecznymi pod swoją bramką. Wynik do przerwy z resztą idealnie to potwierdza. Po przerwie pojedynek wyglądał już inaczej, a u TRANS-NAUTY widać było poprawę w bloku defensywnym. Niestety ,,atak'' dalej nie funkcjonował jak należy i 3 strzelone bramki w drugiej połowie, było czymś zdecydowanie za małym by odmienić losy meczu.

Baza - Rukola 4:8 (2:4)

Baza: Michał Strawa, Miłosz Bartz, Michał Wrzesiński-2
Rukola: Łukasz Kowalski, Bartosz Kałuski-2, Kamil Wilkopeć-2, Adam Grala-3
Zawodnik meczu: Kamil Wilkopeć (Rukola)

Rukola wyraźnie podbudowana 2 ostatnimi zwycięstwami, mierzyła się ze zwycięzcą poprzedniego sezonu II ligi, czyli Bazą. ,,Wojskowi''jednak w niczym nie przypominają niepokonanej w zeszłej kampanii drużyny, mając 3 punkty po trzech spotkaniach. Drużyna Rukoli ewidentnie wiedziała o problemach przeciwnika, spokojnie budując skromną lecz solidną przewagę dwubramkową do przerwy. W drugich 25 minutach, padło dokładnie tyle samo goli z każdej strony, co oznaczało że Baza kolejny raz została pokonana i już może mówić o kryzysie, lub przytłoczeniem wyższą ligą.

AGSP - Invest Klima 13:2 (4:2)

AGSP: Maciej Dąbrowski, Adam Mackiewicz, Krystian Czerwionka, Piotr Wilk-2, Rafał Murawski-3, Łukasz Borkowski-5
Klima: Damian Miernik, Sebastian Brunath
Żółte kartki: Sebastian Brunath, Adam Struś (Obaj Klima)
Zawodnik meczu: Łukasz Borkowski (AGSP)

Kolejnym zespołem chcącym zatrzymać rozpędzoną i rozjeżdżającą rywali - ekipę Łukasza Borkowskiego - była Invest Klima. Dodatkową motywacją była gra w szeregach AGSP Rafała Murawskiego! I rzeczywiście, pierwsza połowa pokazała że Invest Klima może napsuć sporo krwi wyżej notowanym przeciwnikom. Wynik 4:2 do przerwy na pewno dawał im nadzieję na sprawienie niespodzianki a kibicom na jeszcze wiele emocji. Jednak tuż po przerwie, AGSP zaczęło się rozpędzać coraz bardziej, oddalając się wynikiem w potwornym tempie. ostatecznie zakończyli strzelanie na ,,trzynastce'' nie mogąc się już chyba doczekać potyczek z rywalami w wyższych ligach!

g.19.30 I Liga: Latarnik Choczewo - Baza

g.20.30 I Liga: KM PSP Gdynia - Chłopcy z Ferajny