Nevada nie do zatrzymania!

• autor: Maciek, 2018-10-08 23:46

Nevada wygrała swój 8 mecz z kolei, a dodatkowo trzeci w tym sezonie w którym strzeliła ponad 10 goli! Z przewagą punktową jaką posiadają, mają już niemal autostradę do Ekstraklasy. Potknęli się również walczący o awans Chłopcy z Ferajny, którzy jedynie zremisowali z Bad Boys'ami, mimo kilkukrotnego wychodzenia na prowadzenie. Nie mniej emocji było w meczu Młodego JR Pogórze z Latarnikiem. Ci pierwsi potrzebowali minuty by z fatalnego 1:4 wyjść na 3:4, ale pomimo że do końca meczu było jeszcze sporo czasu, wynik już nie uległ zmianie! O promocji do II ligi coraz realniej marzą Iskra i EPO. Pierwsi ugruntowali swoją pozycję w strefie dającej awans, a ci drudzy właśnie do niej wskoczyli.

Młody JR Pogórze - Latarnik Choczewo 3:4 (1:4)

Młody JR: Patryk Czabrowski, Kamil Zaborowski-2
Latarnik: Robert Braszka, Bartosz Hundrieser, Mateusz Ciosek, Arkadiusz Kowalik
Żółte kartki: Rafał Jahn (Młody JR) - Bartosz Hundrieser, Mateusz Ciosek, Damian Figurski (wszyscy Latarnik)
Zawodnik meczu: Artur Wiśniewski (Latarnik)

Pierwsza połowa była wygrana zdecydowanie na korzyść Latarnika. Mądrze konstruowali swoje kontrataki z pod własnej bramki, powoli odskakując przeciwnikowi. Trzybramkowa zaliczka nie była jeszcze pewnym zwycięstwem, lecz wydawało się że ustawiła drużynę z Choczewa. Młody JR pokazał jednak jak takie prowadzenie jest kruche. Wystarczyła dosłownie minuta i dwie akcje, by z 1:4 zrobiło nam się 3:4! Wtedy Młodzi ruszyli pełną parą, lecz kolejne nawałnice zostały już odparte przez ich rywali. Ostatecznie do końca spotkania nie padła już żadna bramka, co nie oznacza że nie mieliśmy emocji do ostatniej minuty!

#poprostu bistro - Iskra Gdynia 2:10 (2:4)

#poprostu: Krzysztof Darga-2
Iskra: Jarosław Bebko, Jakub Popiel, Mateusz Chwyć, Konrad Marcholewski, Klaudiusz Zapora-2, Artur Zieliński-2, Filip Pieczyński-2
Zawodnik meczu: Filip Pieczyński (Iskra)

Po ostatnich występach Iskry, wydawać się mogło że może to być ich kolejne wielkie strzelanie. Nic bardziej mylnego. Ekipa #poprostu mocno ,,spięła'' się na młodszych rywali, dzięki czemu obejrzeliśmy na prawdę dobre pierwsze 25 minut. Iskra wygrywała po nich 4:2, ale trochę szczęścia i mogliśmy mieć nawet podobny wynik w drugą stronę! W drugiej połowie wszystkie jednak wyglądało tak jak miało wyglądać od początku. Iskra przestawiła się na mocną ofensywę, czego czerwono-biali nie mogli długo wytrzymać. 6 strzelonych i 0 straconych bramek, to wynik Iskry po przerwie, który dał jej zwycięstwo, windujące ją na fotel wicelidera!

Nevada Gdynia - Koneser 14:2 (6:2)

Nevada: Rafał Piotrowski, Adam Stempka, Piotr Siudziński, Mateusz Duliasz, Damian Podkański-2, Allan Janocha-2, Daniel Kolenda-3, Rafał Malanowski-3
Koneser: Leszek Kukiełka, Michał Molęda
Zawodnik meczu: Mateusz Duliasz (Nevada)

Nevada nie zamierza zmniejszać tempa! To była kolejna piłkarska kanonada w wykonaniu podopiecznych Krzysztofa Duliasza. Koneser mimo chęci, nie był w stanie drugi mecz z rzędu, nawiązać równorzędnej walki z zespołem znajdującym się w ścisłej czołówce. W przeciwieństwie do piątkowego meczu z KM PSP, tu sprawa rozstrzygnięta była praktycznie do przerwy. W drugich 25 minutach, na boisku znajdowała się już tylko jedna drużyna - Nevada. Drużyna Konesera próbowała uratować nieco honor, lecz żadna z ich dogodnych akcji nie zostałą wykorzystana. W przeciwnym kierunku, wpadało niemal wszystko i stąd też tak wysoki wynik dla lidera I ligi.

Alexander - EPO 5:10 (2:6)

Alexander: Marek Liszewski-5
EPO: Grzegorz Witkowski, Sylwester Ostrowski, Rafał Bogdański-2, Damian Jastrzębski-2, Krzysztof Teodorczyk-4
Zawodnik meczu: Krzysztof Teodorczyk (EPO)

Obie ekipy kiedyś już grały w III lidze, awansowały klasę wyżej i z różnych powodów znów są w tym samym miejscu. Dodatkowo jedni i drudzy mieli dokładnie tyle samo punktów na swoich kontach, co sprawiało że to spotkanie może być niezwykle ciekawe. ,,Zabawę'' popsuło jednak EPO, które było zdecydowanie konsekwentniejsze w wykończaniu swoich sytuacji, czym do przerwy prowadzili 6:2. W drugiej części spotkania Marek Liszewski w pojedynkę spróbował odwrócić losy meczu. Niestety jego 5 bramek nic nie dało, ponieważ o jedno trafienie mniej zanotował u przeciwników Krzysztof Teodorczyk, który miał do pomocy również strzelających gole kolegów.

Bad Boys - Chłopcy z Ferajny 6:6 (3:2)

Bad Boys: Marcin Talaśka, Tomasz Sychowski, Tomasz Kapeluch-4
Chłopcy z Ferajny: Arkadiusz Byczkowski, Wojtek Gapiński, Ireneusz Klinkusz-2, Przemysław Laga-2
Zawodnik meczu: Tomasz Kapeluch (Bad Boys)

Bad Boys pierwszą połowę zagrali w sposób jaki najlepiej im wychodzi. Czyli cały zespół bronił a Tomek Kapeluch strzelał! I o dziwo - na mających w tym sezonie komplet punktów Chłopców z Ferajny - to w zupełności wystarczyło, by na przerwę schodzić z jednobramkowym prowadzeniem. Prawdziwe emocje dopiero miały jednak nadejść. Mająca dziś wszystkich swoich najlepszych zawodników ,,Ferajna'' postanowiła przejść nareszcie do ofensywy. Szybko strzelone 2 bramki na początku drugiej połowy, ewidentnie podłamały Bad Boys'ów. Pozwalali oddawać większą liczbę strzałów na swoją bramkę, lecz na ich szczęście dużą nieskutecznością ,,wykazywali'' się dzisiaj przeciwnicy. A że sytuację się mszczą, po chwili mieliśmy remis! Jednak ekipa Irka Klinkusza nie zamierzała się poddawać. Gol po golu, wyprowadził ich na przewagę dwóch trafień i wydawało się że zwycięstwo jest nieuniknione. Dziś jednak w fenomenalnej formie strzeleckiej był wspomniany Kapeluch i najlepszy strzelec swojego zespołu, poprowadził go do odrobienia 2 bramek w samej końcówce, dzięki czemu jako pierwsi zatrzymali drugą drużynę I ligi!

g.19.00 III Liga: Alexander - JIM-DRUK

g.20.00 III Liga: Iskra Gdynia - TRANS-NAUTA