III ligowe emocje na zakończenie tygodnia!

• autor: Maciek, 2018-10-12 23:47

Na 4 dzisiejsze mecze, aż 3 rozegrano w ramach III ligi. I te spotkania były idealnym dowodem, że najniższa klasa rozgrywkowa wcale nie oznacza nudnej! Niezwykle ciekawie było w meczu Invest Klimy z Rebels AIC, w którym padł wynik typowy dla meczu na pełnowymiarowym boisku. Remis w ostatnich chwilach uratował Progress Team, który przez niemal całe spotkanie przegrywał. Podziałem punktów pachniało również w pojedynku Dellner - dmuchane.pl, lecz ci drudzy dosłownie w ostatnich minutach weszli na wyższy poziom i odjechali przeciwnikom. W I lidze zmierzyli się Corona z My Na Sianie. ,,Sianowcy'' wykorzystali braki kadrowe przeciwnika i przez większość czasu mieli wynik pod kontrolą.

Corona 1999 - My Na Sianie 8:11 (3:4)

Corona: Patryk Grochowski, Paweł Filoda, Evgeniy Babenko, Radek Klein, Evgeniy Taracenko, sam., Mateusz Mazurek-2
MNS: ?-2, Patryk Binkowski-2, Kornel Wysocki-2, Maksymilian Tuźnik-5
Zawodnik meczu: Maksymilian Tuźnik (MNS)

Zajmująca ostatnie miejsce w tabeli Corona, dziś chciała się w końcu przełamać. O zwycięstwo nie było jednak łatwo, bowiem musieli radzić sobie bez żadnych zmian i nominalnego bramkarza. ,,Sianowców'' za to było dziś od groma i wydawało się że na boisku rządzić będzie tylko jedna drużyna. Co prawda MSN szybko otworzył wynik spotkania, lecz chwilę później mieliśmy już 1:1. Corona grała na prawdę walecznie, co przyniosło im tylko 1 bramkę straty do przerwy. W drugiej połowie, ekipa Pawła Filody zaczynała powoli słabnąć, co chceli wykorzystać My Na Sianie. W końcu odskoczyli na 3 trafienia, których nie dali już odrobić przeciwnikom.

Dellner Components - dmuchane.pl 3:7 (1:0)

Dellner: Gracjan Hebel, Michał Gojke, Dominik Szarowski
dmuchane.pl: Maciej Plata, Mateusz Sieniak, Kuba Narloch-2, Marek Krześniak-3
Zawodnik meczu: Marek Krześniak (dmuchane.pl)

Znakomicie spisująca się nowa ekipa - dmuchane.pl, podejmowała ,,stare wygi'' III ligi czy Dellner'a. Pierwszą połowę możemy zaliczyć do tych taktycznych, w których więcej było walki na boisku niż podbramkowych akcji. W tej części gry zobaczyliśmy tylko jednego gola, który dał biało-niebieskich nieco większy komfort. Przez większość drugiej połowy, Dellner dystansował przeciwników na przewagę wypracowaną przed przerwą. Jak jednak wiemy, jednobramkowe prowadzenie może być niezwykle kruche. Dmuchane.pl najpierw wyrównali, a później zdominowali końcówkę! 4 bramki w końcowych 5 minutach było czymś zupełnie niespodziewanym i zaprzeczającym temu co się działo wcześniej w meczu. Dla dmuchane.pl najważniejsze są 3 punkty, które jeszcze bardziej podkreśliły ich wysoką pozycję w tabeli.

Invest Klima - Rebels AIC 2:1 (2:1)

Klima: Damian Miernik, Sebastian Brunath
AIC: Krystian Pobłocki
Żółte kartki: Adam Struś (Klima) - Andrii Birchenko (AIC)
Zawodnik meczu: Sebastian Brunath (Klima)

Mający o jedno spotkanie mniej Rebelsi, mogli dziś zbliżyć się do Klimy na 1 punkt. Takie mecze AIC zawsze są ,,stykowe'' i nie inaczej było tym razem. Pierwsze minuty to badanie się obydwu stron, chociaż nie obyło się również bez pierwszych strzałów. Nieco lepiej na boisku prezentowała się Klima, chociaż nie przekładało się to szczególnie na wynik meczu. W końcu jednak zaczęły padać bramki, chociaż nie za szczególnie dużo. Invest Klimie udało się ich ,,uciułać'' do przerwy dwie, na co rywale odpowiedzieli jednym trafieniem. I na tym strzelanie w meczu się zakończyło! Druga połowa była niezwykle zacięta, lecz należała do bramkarzy, którzy dobrymi interwencjami utrzymali wynik z pierwszych 25 minut.

Arex Gdynia - Progress Team 6:6 (4:3)

Arex: Rafał Mitianiec, Andrzej Jarosz, Marcin Popek, Waldemar Felisiak, Rafał Malinowski-2
Progress: Paweł Lewańczyk, Adrian Majchrzak, Marcin Mikulski-2, Marcin Garstka-2
Zawodnik meczu: Marcin Garstka (Progress)

Patrząc w tabele, spotkanie śmiało można było określić hitem III ligi. Przebieg meczu zdecydowanie to oddał! Arex szybko objął jednobramkowe prowadzenie i właściwie utrzymywał je - z małymi przerwami - przez większość meczu. W pierwszej połowie było wiele szans by ta przewaga była większa, lecz w bramce Progress'u był niezawodny Filip Ziemann, który pozwolił utrzymać swojej drużynie minimalny dystans do przerwy. Po zmianie stron, ekipa Arex'u znów prowadziła cały czas, przemiennie 1 i 2 trafieniami. W końcówce jednak stało się to co lubimy najbardziej! Przegrywająca niemal przez całą długość meczu ekipa Progress Team, w końcu dopięła swego i na kilka chwil przed końcem strzeliła bramkę wyrównującą, która ustaliła wynik spotkania.