,,Strażacy wygrywają'' ale goni ich ,,Ferajna''!

• autor: Maciek, 2018-10-15 23:27

Wicelider I ligi - KM PSP wygrywa nie bez problemów z Młodym JR'em. Dwa punkty mniej, lecz także zaległy mecz, mają Chłopcy z Ferajny, którzy po zaciętym meczu pokonali Latarnik. Ciekawie jest również w III lidze. Pierwszą porażkę odniósł dziś Arex Gdynia, a Epo dzięki temu zwycięstwu awansuję do ścisłej czołówki. Na drugiej pozycji utrzymuję się Iskra, co było zasługą pokonania Jastrzębi.

I liga
Młody JR Pogórze - KM PSP Gdynia 4:7 (1:4)

Młody JR: Patryk Czabrowski, Zaborowski, Rafał Jahn-2
KM PSP: Adam Ulan, Łukasz Tuński, Gracjan Szutenberg, Tomasz Lewańczyk-2, Marcin Nowak-2
Zawodnik meczu: Gracjan Szutenberg (KM PSP)

KM PSP szybko wyszło na kilkubramkowe prowadzenie, znacznie przeważając w pierwszej części spotkania. Młodemu JR udało się strzelić 1 gola przed przerwą, który dawał im iluzoryczne nadzieję na odrobienie strat. W drugiej połowie, podopieczni Janusza Rodziewicza dokonali czegoś co udawało im się w tym sezonie już nie raz. W odstępie zaledwie kilku minut strzelili 3 bramki i zrównali się w ich liczbie z rywalem! Jak to jednak i w poprzednich przypadkach bywało ,,Młodzi'' z tego spotkania nie wydarli nawet punktu. ,,Strażacy'' odpłacili im ich własną bronią, równie szybko pakując 3 razy piłkę do siatki w krótkim odstępie czasu, co dało im kolejne punkty.

III liga
Iskra Gdynia - Jastrzębie Gdynia 8:5 (5:3)

Iskra: Jarosław Bebko, Jakub Popiel, Klaudiusz Zapora, Mateusz Chwyć, Bryan Tomczak, Artur Zieliński-3
Jastrzębie: Bartek Supiński, Radek Dobrowolski, Waldek Kownacki, Łukasz Juszczyk-2
Żółte kartki: Artur Zieliński (Iskra) - Jacek Malek, Bartek Supiński (obaj Jastrzębie)
Zawodnik meczu: Artur Zieliński (Iskra)

Jastrzębie nieco zaskakująco jako pierwsi wyszli na prowadzenie, które udawało im się utrzymywać przez kilka minut, głównie dzięki dobrym interwencją ich bramkarza. Jednak będąca dobrze rozwinięta technicznie, dwoma strzałami z dystansu wyszła na prowadzenie. ,,Czarne koszule'' jednak się nie poddawały i doprowadziły po chwili do remisu! U młodszej ekipy było widać więcej jakości, co przełożyło się na prowadzenie 2 trafieniami do przerwy. Po zmianie stron Iskra jeszcze powiększyła przewagę i wydawało się że mamy po emocjach. Jastrzębie przychodzą tu jednak przede wszystkim dobrze się bawić i pewnie to pozwoliło im znów zbliżyć się na dwie bramki. Na więcej nie było już ich jednak stać, a Iskra dzięki temu zwycięstwu, coraz wygodniej rozsiada się w fotelu wicelidera.

I liga
Chłopcy z Ferajny - Latarnik Choczewo  4:1 (1:1)

Chłopcy z Ferajny: Arek Byczkowski, Mateusz Czaja, Piotr Ciulkiewicz, Wojtek Gapiński
Latarnik: Damian Figurski
Zawodnik meczu: Arek Byczkowski (Chłopcy z Ferajny)

W pojedynku 3 i 4 drużyny I ligi strzelanie zaczęli ci niżej w tabeli, czyli Latarnik, który musiał dziś wygrać by nie dać odskoczyć jeszcze dalej rywalom. Chłopcy z Ferajny strzelili jednak gola wyrównującego i to było na tyle z trafiania do siatki w tej połowie, choć emocji na boisku nie brakowało. Po zmianie stron, przez dobre 15 minut obie ekipy atakowały, lecz z marnym skutkiem, a wynik z pierwszej połowy cały czas się utrzymywał. Wtedy jednak dwa szybkie ,,strzały'' wyprowadziła ,,Ferajna'' co mocno zraniło ekipa Choczewa. Drużyna Arka Byczkowskiego zdołała dołożyć jeszcze jedno trafienie i pewnie wygrała to spotkanie, mając już sporą przewagę punktową w kwestii awansu do Ekstraklasy.

III liga
Arex Gdynia - EPO 5:7 (2:5)

Arex Gdynia: Andrzej Jarosz, Rafał Malinowski-2, Rafał Mitianiec-2
EPO: Mirosław Jankowski, Rafał Bogdański, Grzegorz Witkowski-2, Krzysztof Teodorczyk-3
Zawodnik meczu: Andrzej Jarosz (Arex)

Mecz sąsiadów w tabeli rozpoczął się od dwóch szybko strzelonych bramek przez Arex. Po tym do przerwy strzelało już tylko EPO. I tych bramek zapakowało do siatki aż 5, pewnie prowadząc w meczu. Po zmianie stron do głosu znowu doszła ekipa Arex'u, która zdołała nawet doprowadzić do remisu! Ostatnie minuty należały jednak do EPO. Najpierw strzelili bramkę na 6:5, a po chwili trafienie z wolnego kompletnie pozbawiło szans przeciwników, a dodatkowo EPO wyprzedziło ich w ligowej tabeli.

I liga
Bad Boys - Baza 3:9 (1:6)

Bad Boys: Tomasz Sychowski, Marcin Meller-2
Baza: Tomasz Zielecki-2, Krzysztof Widalski-2, Bartosz Woźniak-5
Zawodnik meczu: Bartosz Woźniak (Baza)

Baza po zaskakująco słabym początku sezonu, zdaję się powoli odradzać. Od początku meczu zdecydowanie przeważali, a bramkarz będących ostatnio w formie Bad Boys,ów co chwilę musiał wyciągać piłkę z siatki. Po takich 25 minutach, drużyna w koszulkach ,,moro'' mogła być spokojna o dalszy przebieg meczu. Druga połowa była zdecydowanie bardziej wyrównana, co odzwierciedla wynik 3:2 w tej części spotkania. Tym samym, Baza chyba na dobre zażegnała kryzys, zbliżając się do miejsc premiowanych barażami!