II-ligowy czwartek - 3:2 popularnym wynikiem

• autor: Robson, 2018-10-18 17:41

W czwartkowy wieczór mięliśmy dokładny przegląd tego w jakiej aktualnie formie znajdują się zespoły w II Lidze. Każdy też mógł na żywo podejrzeć jak radzą sobie rywale. Taka sytuacja zmobilizowała chyba wszystkie zespoły bo oglądaliśmy zacięte i wyrównane mecze! Jeden zakończył się remisem, a w trzech innych decydowała jedna bramka!
W jedynym meczu III Ligi także wyrównana walka, a trzy punkty minimalnie zgarnęła Invest Klima.

III liga
Dellner Components - Invest Klima 2:3 (2:2)
Dellner: Rafał Gniadecki, Wojciech Jedlikowski
Invest Klima: Artur Gruba, Paweł Łączny, Sebastian Brunath
Żółte kartki: Tomasz Staszewski (Invest Klima) Patryk Opaliński - 2 (Dellner)
Czerwona kartka: Patryk Opaliński (Dellner)
Zawodnik meczu: Sebastian Brunath (Invest Klima)

W pierwszych minutach meczu widać było jak obie ekipy szanują piłkę i nikt nie chciał bardziej zaatakować. Kiedy mecz zaczął nabierać tempa błąd w kryciu i złe ustawienie bramkarza wykorzystali zawodnicy Dellner Components. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać i już mieliśmy wyrównanie. Po wymianie ciosów zrobiło się 2:2 , a w ostatniej akcji pierwszej połowy Patryk Opaliński otrzymał czerwoną kartkę, co zapowiadało ciekawy początek drugiej części spotkania. Invest Klima wykorzystując 5 minut w przewadze wyszła na jednobramkowe prowadzenie, którego nie odpuściła do samego końca. Damian Miernik i jego koledzy notują świetny start sezonu, dzięki czemu mogą realnie myśleć o awansie do wyższej ligi.

II liga
Prawie Jak Piłkarze - PROMOTION 360* 3:2 (2:0)
PJP: Piotr Żybko, Michał Kutyłowski, samobój
PROMOTION 360*: Mirek Meller, Mateusz Miłoszewski
Żółte kartki: Piotr Żybko (PJP), Adam Myszk - 2 (PROMOTION)
Czerwona kartka: Adam Myszk (PROMOTION)
Zawodnik meczu: Sławek Plichta (PJP)

Od pierwszego gwizdka mecz pełen emocji w którym nie brakowało męskiej i twardej gry. Zawodnicy prowadzeni przez Michała Kutyłowskiego częściej stwarzali zagrożenie pod bramką rywala co sprawiło że do przerwy prowadzili 2:0. Po zmianie stron mecz się wyrównał, a zawodnicy PROMOTION 360* w końcu znaleźli sposób na pokonanie dobrze spisującego się w bramce Sławka Plichte. W końcówce mecz zdecydowanie się zaostrzył ale to Prawie Jak Piłkarze wyszli z tej wojny zwycięsko.

II liga
Awaria - Orange Team Gdynia 2:1 (1:0)
Awaria: Zbigniew Sadowski, Artur Glanowski
Orange Team: Tomasz Pudysiak
Zawodnik meczu: Artur Glanowski (Awaria)

Po wyrównanym boju z sąsiadującym w tabeli Orange Team 3 punkty wędrują na konto Zbigniewa Sadowskiego i jego kolegów. W pierwszej części drogę do bramki znaleźli tylko gracze w biało czarne pasy co dało skromne ale zasłużone prowadzenie 1:0. Po zmianie stron ekipa Orange Team również znalazła sposób na pokonanie bramkarza jednak tak jak w pierwszej części Awaria były dziś o jedną bramkę lepsza. Dzięki tej wygranej zespół Awarii włącza się do walki o miejsce premiowane awansem.

II liga
SKM Gdynia - Bękarty 9:3 (4:0)
SKM: Grzegorz Marzejon-4, Łukasz Rankiewicz-2, Maciej Szlaga, Damian Pipke, Marcin Apostel
Bękarty: Dawid Smarzyński-2, Sławomir Radzikowski
Zawodnik meczu: Grzegorz Marzejon (SKM)

Niesamowity mecz w którym ilość strzałów i parad bramkarskich mogłaby zostać rozdzielona na kilka jak nie kilkanaście spotkań. Akcje z jednej strony na drugą za każdym razem kończone uderzeniem w kierunku bramki. Zespoł prowadzony przez  Roberta Dettlaffa był jednak bardziej skuteczny w pierwszej części co dało niezłą zaliczkę do przerwy. Po zmianie stron kolejna strzelanina w wykonaniu obu ekip jednak znów lepsi okazali się zawodnicy SKM. Maciej Nowak pomimo niesamowitych interwencji w bramce nie był w stanie sam powstrzymać rozpędzonych zawodników SKM-ki którzy zaliczają szóste zwycięstwo z rzędu.

II liga
Bastion - Studio Prime JBG 3:2 (1:1)
Bastion: Mateusz Lewandowski- 2, Przemysław Leszczyński
Studio Prime JBG: Oleksandr Fiognostov, Michał Kościelslski
Zawodnik meczu: Sebastian Lewandowski (Bastion)

Bastion przerywa złą passę i notuje pierwsze zwycięstwo po długiej przerwie. Od początku mecz wyrównany, a obie ekipy nie odstawiały nogi. Wszystko po to by na koniec zgarnąć trzy punkty szczególnie ważne dla zespołu Tomasza Tomczyka. Po przerwie kolejna wymiana ciosów na korzyść Bastionu. JBG nie zdołało wyciągnąć z tego meczu choćby remisu ,a wszystko przez Sebastiana Lewandowskiego, który dwoił się i troił między słupkami uniemożliwiając zdobycie gola rywalom. Dzięki tej wygranej Bastion ucieka z miejsca bezpośredniego spadku do niższej ligi.

II liga
JNT - Śledzie 2:2 (1:1)
JNT: Mikołaj Janowski, Patryk Suworow
Śledzie: Michał Kajak, Bartłomiej Decyk
Żółta kartka: Dominik Klecha (JNT)
Czerwona kartka: Patryk Rudkowski (Śledzie)
Zawodnik meczu: Mikołaj Janowski

Podział punktów w meczu drużyn z górnej części tabeli. Od początku spotkania widać było bojowe nastawienie obu drużyn które walczyły o każdy centymetr boiska nie odstawiając nogi w żadnej sytuacji. Taki obrót boiskowych sytuacji sprawił że mieliśmy niewiele bramek ale za to dużo twardej gry. Po raz kolejny trudów spotkania nie wytrzymał jeden z zawodników Śledzi który po wymianie zdań z sędzią otrzymał czerwoną kartkę osłabiając swój zespół. Gracze JNT nie wykorzystali przewagi w 100% przez co obie ekipy musiały zadowolić się remisem.

II liga
Promil Gdynia - SPS Limonka 2:8 (1:3)
Promil Gdynia: Krzysztof Wróbel-2
SPS Limonka: Patryk Grzeszczak, Grzegorz Lautenbach, Przemek Ukleja-3, Marcin Taube-3
Zawodnik meczu: Patryk Grzeszczak (SPS Limonka)

SPS Limonka bez problemu pokonuje outsidera drugiej ligi. Już w pierwszej części przewaga wypracowana na boisku została zamieniona na bramki które strzelali nie tylko zawodnicy z pola. Bramkarz Limonki Patryk Grzeszczak strzałem z dystansu zapewnił swojej ekipie dwubramkowe prowadzenie do przerwy. Po zmianie stron zawodnicy Promilu opadli z sił a rywale punktowali. Po tym zwycięstwie SPS Limonka wskakuje na miejsce premiowane bezpośrednim awansem.