Przebudzenie Młodego JR Pogórze! Wysokie zwycięstwo Arexu

• autor: Robson, 2018-10-24 18:48

Środa przyniosła nam przebudzenie Młodego JR Pogórze! Zespół, który od początku sezonu ma ogromne problemy kadrowe tym razem zmobilizował szeregi i po zaciętym meczu pokonał Koneser Gdynia 5:4!

W III Lidze wysokie zwycięstwo Arexu, który nie dał szans drugiej ekipie Limonki, natomiast grając bez nominalnego bramkarza AGSP musiało się sporo napracować, aby pokonać Alexandra. Ostatecznie ta sztuka się udała, ale zwycięstwo jest minimalne.

Koneser - Młody JR Pogórze 4:5 (2:2)
Koneser: Cupisz- 2, Dziuba, Molęda
Młody JR: Rafał Jahn- 3, Kamil Zaborowski
Zawodnik meczu: Rafał Jahn (Młody JR)

Od początku bardzo wyrównane spotkanie w którym obie ekipy stwarzały sobie sporo sytuacji bramkowych. Do przerwy wynik był remisowy, ale to Koneser był stroną przeważającą. Po zmianie stron Młody JR wziął się do roboty ,a motorem napędowym był Rafał Jahn który w końcówce zapewnił swojej ekipie zwycięstwo i trzy punkty do ligowej tabeli. Drużyna Mateusza Śrubki po raz kolejny po zaciętym pojedynku musiała obejść się smakiem zwycięstwa.

JIM DRUK - Dellner Components 5:3 (1:2)
JIM DRUK: Kmiecik-2, Małyszczak, Formella-2
Dellner: Elwart, Opaliński, Okruciński
Żółte kartki: Brzozowski, Szabowski (Dellner)
Zawodnik meczu: Kmiecik (JIM DRUK)

Dellner Components zdecydowanie lepiej zaczęli to spotkanie kontrolując przebieg gry w pierwszych minutach. Prowadzenie 2:1 było zasłużone i mogło się wydawać że nic złego nie może się wydarzyć. Nic bardziej mylnego, reakcja trenera sprawiła że JIM DRUK zaczął odrabiać straty. Wykorzystane stałe fragmenty gry i większa skuteczność niż w pierwszej połowie odwróciła losy spotkania. JIM DRUK po drugim zwycięstwie z rzędu włącza się do walki o miejsca premiowane awansem.

TRANS NAUTA - Rebels AiC 1:5 (0:2)
TRANS NAUTA: Staniszewski
Rebels AiC: Krystian Pobłocki-2, Listecki, Jakub Szymkowiak-2
Zawodnik meczu: Krystian Pobłocki (Rebels AiC)

Od pierwszego gwizdka zdecydowanie lepiej na boisku odnajdywała się ekipa Rebels AiC. Już w pierwszej części wyszli na spokojne i pewne prowadzenie 2:0. Po zmianie stron TRANS NAUTA próbowała odrobić straty, ale jedna bramka to zdecydowanie za mało na tak dobrze grającego rywala. Zespół Michala Staszkiewicza po serii porażek w końcu zdobywa 3 punkty. Dzięki pewnej wygranej 5:1 umacnia się w środku tabeli.

Arex Gdynia - SPS Limonka II 12:5 (5:1)
Arex: Miłosz Becker-3, Maciej Cichy-4, Marcin Popek, Rafał Zdziobek, Mitjaniec-2, Samobój
SPS Limonka II: Piechocki-3, Kawczak, Świtalski
Zawodnik meczu: Maciej Cichy (Arex Gdynia)

Od początku spotkanie zdecydowanie pod dyktando ekipy prowadzonej przez Rafała Mitiańca.
Już w pierwszej części kierując pięć razy piłkę do siatki rywala wyszli na wysokie prowadzenie 5:1. Po zmianie stron Michał Piechocki strzelając dwie szybkie bramki dał Limonce nadzieje na odwrócenie losów spotkania. Arex poddenerwowany łatwą stratą goli zaczął grać jak w pierwszych 25 minutach aplikując rywalom kolejne bramki. Maciej Cichy oraz Miłosz Becker byli nie do zatrzymania i to głównie dzięki nim Arex Gdynia pewnie wygrywa to spotkanie aż 12:5.

Aleksander - AGSP 8:9 (5:7)
Aleksander: Marek Liszewski-6, Marcin Kiciński-2
AGSP: Czerwionka, Piotr Wilk, Adam Mackiewicz-2, Rafał Murawski-2, Maciej Dąbrowski, Błaszkowski, Łukasz Borkowski
Zawodnik meczu: Marek Liszewski (Aleksander)

AGSP bez nominalnego bramkarza. To mogło zapowiadać, że lider nie będzie miał łatwego zadania, aby zainkasować trzy oczka. Wszystko przez to, że przecież po drugiej stronie znajdował się jeden z najskuteczniejszych zawodników NL6, a więc Marek Liszewski.
Jak pokazało spotkanie napastnik Alexandra udowodnił, że potrafi trafiać do bramki rywala w każdej nie mal sytuacji i  ostatecznie zapisał na swoim koncie aż sześć goli! Jak się okazało sześć goli może nie wystarczyć do tego, aby poprowadzić swój zespół do zwycięstwa! AGSP mimo traconych goli sama zdobyła o jedno trafienie więcej i nadal pozostaje zespołem, który w tej edycji NL6 nie stracił nawet punktu.

g.19.00 III Liga: Rebels AiC - HG Solutions

g.20.00 III Liga: AGSP - Jastrzębie Gdynia