Joga wygrywa pierwszy raz w tym sezonie!

• autor: Ł.Krzemiński, 2018-10-26 07:35

To zwycięstwo daje JODZE BONITO realną szansę na uniknięcie spadku! Do zdobycia bowiem w Ekstraklasie od wtorku będzie jeszcze 15 punktów!
W II Lidze efektowne zwycięstwo Śledzi i ważne trzy oczka dla Bastionu. W Pucharze NL6 dalej grają KP Grabówek i FC Chylonia.

EKSTRAKLASA
JOGA BONITO - JR POGÓRZE 7:2 (4:1)
JOGA
- Paweł Mitrosz-1, Marcin Radzewicz-3, Adam Burkacki-2, Przemysław Kuss-1
JR - Daniel Wójcik, Bartosz Kultys
Zawodnik meczu: Marcin Radzewicz (Joga Bonito)

Nie ma już drużyny w Ekstraklasie bez punktów! Rzutem na taśmę w ostatnim meczu fazy zasadniczej trzy oczka wywalczyła drużyna Jogi Bonito, a przez to rywalizacja w grupie spadkowej zrobi się niezwykle interesująca!
Joga wyrywając zmniejszyła dystans do Bibilonu United na zaledwie dwa punkty, a od uniknięcia baraży dzieli ją zaledwie cztery punkty. Teraz zabawa zacznie się od początku. Od wtorku do zdobycia w grupie spadkowej będzie 15 punktów, a więc tak naprawdę wszystko jest jeszcze możliwe.
Wracając do meczu to trzeba przyznać, że Joga zagrała bardzo skutecznie, a swój zespół do zwycięstwa poprowadził Marcin Radzewicz. Ważny był także powrót do składu Przemysława Kussa. JR Pogórze natomiast tym razem miał spore problemy kadrowe i na pewno zaprezentował się dużo gorzej niż w poprzednich meczach tego sezonu, gdy grał efektownie i efektywnie.

II LIGA
VGL GROUP - ŚLEDZIE 5:15 (3:7)
VGL
- Jakub Jaroszyński-2, Kacper Trościenko, Jakub Kutkiewicz-2
ŚLEDZIE - Tomasz Lewandowski-4, Krzysztof Kreński-1, Kamil Malinowski-2, Michał Kajak-8
Zawodnik Meczu: Michał Kajak (Śledzie)

Nie spodziewaliśmy się niespodzianki w tym meczu i takiej też nie było. Rozpędzona drużyna Śledzi nie dała żadnych szans przeciwnikom. Na uwagę i wyróżnienie zasługuje Michała Kajak. Zdobycie aż ośmiu bramek w jednym meczu NL6 jest niesamowitym osiągnięciem. Napastnik Śledzi nie por pierwszy udowadnia, że ma snajperskiego nosa!

II LIGA
BASTION GDYNIA - WS STUMET 7:5 (4:4)
BASTION
- Mateusz Lewandowski-2, Przemysław Leszczyński-3, Arek Borawski-1, Tomasz Kamiński
WS - Mateusz Jaworowski-3, Jacek Radomski-1, Krystian Zysko-1
Zawodnik Meczu: Mateusz Jaworowski (WS Stumet)

To spotkanie było niezwykle ważne dla obu drużyn! Zaczęła się bowiem decydująca walka o uniknięcie spadku oraz o uniknięcie konieczności gry w barażu! W meczu ekip, które znajdowały się właśnie blisko strefy spadkowej nie brakowało emocji, walki i zaangażowania od pierwszej do ostatniej minuty. Do przerwy żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie przewagi. Stąd po 25 minutach mięliśmy remis 4:4. Po zmianie stron mimo bardzo dobrej gry Mateusza Jaworowskiego to jednak Bastion zaczął przeważać i ta część meczu należała do żółto-czarnych! Ostatecznie zwycięstwo Bastionu 7:5 pozwala tej drużynie uciec przynajmniej na chwilę ze strefy spadkowej.

II LIGA
PROMOTION 360 - SKM GDYNIA 4:8 (2:3)
PROMOTION
- Adam Myszk-2, Robert Małycha-1, Tomasz konkol-1
SKM - Łukasz Rankiewicz, Maciej Szlaga, Marcin Apostel, Grzegorz Marzejon-4, Krzysztof Skwiercz
Zawodnik meczu: Grzegorz Marzejon (SKM Gdynia)

Wydawało się, że będzie to jednostronne spotkanie, przynajmniej spoglądając na tabele przed rozpoczęciem meczu. PROMOTION zawiesił jednak faworytowi poprzeczkę wysoko i do przerwy był gorszy o zaledwie jedną bramkę.
W drugich 25 minutach SKM osiągnęła już większą przewagę, którą dokumentowała kolejnymi bramkami. Na króla polowania wyrósł Grzegorz Marzejon, którą w całym meczu cztery raz pokonał golkipera rywali.

I runda PUCHARU NL6
KP GRABÓWEK - SPS LIMONKA II 9:2 (6:1)
KP
- Piotr Borek-3, Paweł Reda-4, Ireneusz Hinz-1, Piotr Kołeczek-1
LIMONKA II - Sebastian Kawczak-1, Damian Walkowiak-1

Nie było niespodzianki w meczu przedstawiciela Ekstraklasy z zespołem III-ligowym. Grabówek od początku meczu kontrolował wydarzenia na boisku, choć trzeba przyznać, że Limonka miała bardzo udane pierwsze 5 minut. Zawodnicy tej drużyny trzy razy groźnie strzelali na bramkę Grabówka i tylko czujność Patryka Murawskiego uratowała ekstraklasową ekipę od straty gola. Z każdą minutą przewaga Grabówka jednak rosła i ostatecznie mecz zakończył się pewnym zwycięstwem 'niebieskich'.

FC CHYLONIA - BĘKARTY 7:2
CHYLONIA
- Krzysztof Idzi-4, Daniel Sikora-2, Ivan Nesteziuk-1
BĘKARTY - Krystian Hański, Michał Sobala

W drugim czwartkowym meczu Pucharu NL6 także nie było niespodzianki. Mimo ambitnej postawy II-ligowca to jednak Chylonia okazała się lepsza. Co warto podkreślić Chylonia stawiła się na meczu w licznym kadrowo składzie co na pewno warto podkreślić. Zasłużone zwycięstwo daje awans do kolejnej rundy!