Invest Klima pakuje rywalom dwie ,,dychy''!

• autor: Maciek, 2018-10-26 23:46

Prawdziwą kanonadę strzelecką wykonała dziś ekipa Invest Klimy. Uznali że strzelenie 10 bramek w jednym meczu to przeżytek i postanowili podwoić takie osiągnięcie! Dużo goli padło również w meczu Rukoli z Nankatsu, ostatecznie wygranego przez tych pierwszych 2 gola, choć trzeba dodać że mimo skromnej przewagi, kontrolowali oni wynik spotkania. Największe emocje mieliśmy natomiast w meczu Bazy z Coroną. Ostatnia drużyna ligi, zatrzymała rozpędzonych ,,wojskowych'', choć mogła również wygrać. W III lidze kolejne zwycięstwo odniósł Progress Team, któremu zmiana nazwa wychodzi póki co na dobre, bowiem chyba nigdy nie liczyli się tak bardzo w walce o awans, na tak zaawansowanym etapie rozgrywek.

Jastrzębie Gdynia - Progress Team 3:6 (1:3)

Jastrzębie: Jacek Małek, Waldek Konacki, Tomasz Tatara
Progress: Krystian Frankowksi, Adrian Majchrzak, Marcin Mikulski-4
Zawodnik meczu: Marcin Mikulski (Progress)

Jastrzębie przystępowały do spotkania jako ,,czerwona latarnia'' ligi, co jest niemal przeciwieństwem Progress Team'u, posiadającego ambicje i argumenty do awansu. I rzeczywiście różnice punktową, na przewagę na boisku przekuł Progress. Wynik do przerwy, dawał jednak nadzieję ,,czarnym koszulom'', gdyż 2 bramki straty da się u nas odrobić nawet w minutę! Jastrzębie rzeczywiście zaczęły ,,cisnąć'' lecz piłka nie chciała wpaść do bramki. Gdy już się jednak udawało, znowu szybko na różnicę kilku trafień odskakiwali błękitni. W końcówce drużyna Łukasza Małka nie miała nic do stracenia i chcąc zaatakować odsłoniła się w obronie. Progress Team z chęcią z tego skorzystał i strzelając na 6:3 ustawił wynik który dał im cenne 3 punkty.

FC Nankatsu - Rukola 6:8 (1:4)

Nankatsu: Marek Skowyrowski, Artur Ryś, Wojciech Sankowski-2, Marcin Kass-2
Rukola: Bartosz Kałuski-2, Michał Sumionka-3, Adam Grała
Zawodnik meczu: Bartosz Kałuski (Rukola)

Po małej dezorganizacji w szeregach Rukoli w początkowych momentach tego spotkania, jako pierwsi prowadzenie objęli Nankatsu. Rukola jednak zdawała się z minuty na minuty rozkręcać. Zaowocowało to strzeleniem 4 bramek do przerwy, przy czym sami nie dali rywalom już praktycznie żadnej szansy na strzelenie gola. Po zmianie stron mecz stał się bardzo otwarty, co przerodziło się w dużą ilość bramek! Rukola zdawała się nieco tracić siły, ponieważ w tym meczu musieli oni radzić sobie bez żadnej zmiany. Mimo to, nie pozwolili oni zbliżyć się rywalowi na dystans mniejszy niż 2 gole i dzięki temu dowieźli oni prowadzenie do końca.

Invest Klima  #poprostu bistro 20:3 (8:0)

Klima: Artur Gruba, Mateusz Wawrzyńczak, Tomasz Staszewski, Sebastian Brunath-2, Adam Struś-2, Damian Miernik-3, Jurek Ćwirko-4, Paweł Łączny-6
#poprostu: Krzysztof Kwidziński, Michał Czerwiński, Krzysztof Darga
Zawodnik meczu: Paweł Łączny (Klima)

Demolka to chyba za mało powiedziane! Po porażce 19:1 z AGSP, zawodnicy #poprostu chyba sobie nie wyobrażali, że jeszcze w jakimś meczu będą w stanie stracić więcej bramek... Do przerwy Klima wygrywała 8:0 i jasne stało się że ten mecz wygra, pytaniem było tylko ile. I na tej ilości zależało im chyba najbardziej. Odpuścili oni bowiem nieco defensywę, skupiając się na wbijaniu przeciwnikom coraz większej ilości goli. Końcowy rezultat 20:3, na prawdę budzi podziw, szczególnie że złożyło się na niego aż 8 zawodników!

Corona 1999 - Baza 5:5 (3:1)

Corona: Krystian Szwedowski, Xena Taracenko-2, Patryk Grochowski-2
Baza: Bartek Woźniak-2, Łukasz Bizewski-3
Zawodnik meczu: Łukasz Bizewski (Baza)

Przed meczem mogło się wydawać, że seryjnie przegrywająca Corona, nie ma za dużych szans z Bazą, która jest już ,,u bram'' baraży. Ku zaskoczeniu, to biało-czerwoni byli drużyną wiodącą w pierwszej połowie, potrafiąca przede wszystkim zrobić z przewagi użytek. Do przerwy mieliśmy 3:1 na ich korzyść, co zapowiadało interesującą dalszą część spotkania. Jeszcze ciekawiej zrobiło się na początku drugiej połowy! Swoją 4 bramkę strzeliła Corona i można było zacząć sądzić że dziś nastąpi przełamanie. Dodatkowo gdy Baza trafiła na 2:4, ekipa Damiana Kapica znów znalazła drogę do ich bramki. Od tego momentu, zamiast dalej atakować, cofnęli się głęboko do obrony, co okazało się dużym błędem. ,,Wojskowi'' powoli zaczęli odrabiać straty, nie schodząc praktycznie z połowy przeciwnika. Przy wyniku 4:5, jeden z ich zawodników był faulowany w polu karnym, a sędzia wskazał na ,,wapno''. Karny został wykorzystany, a do tego było jeszcze kilka chwil które Baza mogła wykorzystać do odniesienia zwycięstwa. Słupek jednak uratował Coronę i oba zespoły podzieliły się punktami.

autor: ~Zawodnik 2018-10-29 08:03:53

avatar Należy dodać że BAZA grała 3/4 meczu w 5 a ostatnie 5 min we 4 z powodu 2 kontuzji - także opis nie do końca odzwierciedla przebieg meczu:)

g.19.00 III Liga: Rebels AiC - HG Solutions

g.20.00 III Liga: AGSP - Jastrzębie Gdynia