Aktualności

Corona górą w spotkaniu o ,,życie''! Arex gra dalej w...

• autor: Maciek, 2018-11-07 23:32
Corona górą w spotkaniu o ,,życie''! Arex gra dalej w pucharze

W I lidze doszło do spotkania dwóch ostatnich w tabeli zespołów. Corona zwycięstwie nieco polepszyła sobie sytuacje, czego zdecydowanie nie można powiedzieć o pokonanych Braciach. W innym mecz zaplecza Ekstraklasy, Baza pokonała Konesera, choć wysoki wynik nie odzwierciedla dobrego meczu również tych drugich. Najwięcej dziś działo się jednak na III ligowych boiskach, bowiem w ramach tej klasy rozgrywkowej rozegrano 4 mecze. Po ciężkich bojach, swoje mecze wygrały Alexander, Dellner oraz Limonka II. Natomiast ,,łatwo, szybko i przyjemnie'' wygrał JIM-DRUK. Strzelając aż 20 goli sprawił, że ekipa #poprostu bistro w ostatnich 2 spotkaniach, straciło aż 40 bramek! Jedyne spotkanie w pucharze również odbyło się pomiędzy dwoma drużynami z tej ligi, a górą okazał się Arex Team, który po wyrównanym boju odprawił Progress Team.

III liga
Rebels AIC - Alexander 5:11 (3:4)

AIC: Andrii Birchenko, Patryk Piesio, Szymon Skiba, Krystian Pobłocki-2
Alexander: Maciej Kiciński, Tomasz Miotke, Sebastian Nagel-3, Marek Liszewski-3, Łukasz Kwaśniak-3
Zawodnik meczu: Marek Liszewski (Alexander)

Rebelsi jak zwykle zaczęli z wysokiego ,,C'' i to właśnie oni rozpoczęli strzelanie w meczu. Później do głosu doszedł jednak Alexander i to właśnie ta drużyna zdołała do przerwy ,,wpakować'' większą od przeciwników liczbę bramek. Po zmianie stron spotkanie nie było już tak wyrównane jak w drugiej połowie! A to za sprawą aż 3 hattricków w szeregach Alexandra. Najważniejszym był chyba ten strzelony przez Marka Liszewskiego, ponieważ małymi krokami zmierza on po koronę króla strzelców III ligi! Na dobrą sprawę dogonić go może jeszcze tylko jedynie Łukasz Borkowski z AGSP, gdyż już trzeci najlepszy strzelec ligi, ma ponad 2 razy mniej strzelonych bramek od Marka!

III liga
TRANS-NAUTA - Dellner Components 5:8 (2:5)

TRANS-NAUTA: Jakub Byzdra, Jakub Michniewicz, Łukasz Pułtorak, Oskar Nasierowski-2
Dellner: Antoni Kreft, Michał Gojke, Bartłomiej Drespa-2, Patryk Opaliński-4
Zawodnik meczu: Patryk Opaliński (Dellner)

Dellner mimo znacznej straty do strefy barażowej, dalej po cichu wspomina o dalszej możliwości powalczenia o awans! Dziś okazja do zwycięstwa była tym większa, że przeciwnik nie wygrał jeszcze spotkania w sezonie. Mimo to młoda ekipa TRANS-NAUTÓW zawsze sprawia problemy swoim rywalom i tak też było tym razem. Ataki przenosiły się z jednej strony boiska na drugą, a jedyne w czym Dellner był lepszy, to skuteczność, która w piłce jest przecież najważniejsza! Dzięki temu Components zapewnili sobie 3 bramkowe prowadzenie do przerwy. Po przerwie wynik chociaż uległ zmianie, różnica bramkowa między drużynami była dokładnie taka sama jak po pierwszej części gry. TRAN-NAUTA do końca walczyła ambitnie i chciała grać w piłkę, lecz większa skuteczność nie pozwoliła im na pozytywny wynik w tym spotkaniu - mówił po meczu sędzia Zygmunt Zaborowski.

III liga
#poprostu bistro - JIM-DRUK 1:20 (0:12)

@poprostu: Krzysztof Darga
JIM-DRUK: Mateusz Karpiński-2, Aleksander Drozdowicz-4, Radosław Kmiecik-6, Jakub Jabłoński-8
Zawodnik meczu: Jakub Jabłoński (JIM-DRUK)

Po zeszłotygodniowym ,,laniu'' i stracie 20 goli w jednym meczu, #poprostu chciało odzyskać dobre imię. Niestety, w dzisiejszym spotkaniu ,,dostali'' dokładnie taką samą ilość goli! JIM-DRUK od pierwszej minuty był niesamowicie skuteczny oraz przede wszystkim zmotywowany do dobrej gry. Takie połączenie spowodowało, że już do przerwy nie było co zbierać, a wynik 12:0 nie mógł przynieść niczego dobrego ich rywalom w drugiej połowie... Ci co prawda strzelili bramkę honorową, ale czym ona była przy kolejnych 8 golach straconych. Tym sam, JIM-DRUK który w poprzednich 8 spotkaniach strzelił łącznie 47 bramek, dziś powiększył swój dorobek o jakieś 40% co musi budzić respekt.

III liga
SPS Limonka II - HG Solutions 6:5 (1:1)

Limonka II: Konstanty Świtalski, Emil Światski, Adam Wnuk, Jędrzej Bernaciak, Michał Piechocki, Marco Cybulski
HG: sam., Piotr Zawadzki-4
Zawodnik meczu: Piotr Zawadzki (HG)

Zacięte pierwsze 25 minut, w których nie brakowało sytuacji, lecz samych bramek było mało, bowiem każda z ekip do przerwy miała w dorobku po jednym trafieniu. Początek drugiej połowie ze wskazaniem na HG Solutions, które zdawało się po mało rozkręcać. Gdy wydawało się że Solutions w końcu może się przełamać, zabójcze 5 minut miała Limonka. Najpierw ładnym zwodem popisał się Marco Cybulski i strzałem z przed pola karnego wyrównał. Chwilę później sam na sam z bramkarzem wyszedł Emil Świtalski i lekko dotykając piłkę, sprawił że doturlała się ona do bramki. Kolejna akcja i piękny gol z dystansu w wykonaniu Adama Wnuka! HG próbowało jeszcze odrobić straty i chociaż zbliżyli się oni na różnicę jednego gola, nie wywalczyli dziś chociażby 1 punktu, choć na wyciągnięcie ręki były nawet trzy.

I liga
Baza - Koneser 8:2 (2:1)

Baza: Rafał Ambroziak, Damian Jędrzejczyk-3, Michał Wrzesiński-4
Koneser: Łukasz Cupisz, Michał Molęda
Zawodnik meczu: Michał Wrzesiński (Baza)

Bardzo ładna dla oka pierwsza połowa, w której co prawda zobaczyliśmy jedynie 3 gole, ale by je zdobywać zespoły musiały się nieźle napocić. Na 2 trafienia Bazy, jednym odpowiedział Koneser i drugie 25 minut zapowiadało się równie ciekawie. W nich od samego początku szturm na bramkę pomarańczowo-niebieskich przeprowadzili ,,Wojskowi'' lecz nie przynosiło to skutku w dużej mierze przez dobrze strzegącego swej ,,budy'' bramkarza. Gdy Baza wkońcu ukuła przeciwników, zaczęła ich żądlić aż do skutku. Ci w końcu całkiem się poddali i już nie pierwszy raz w tym sezonie, Koneser przegrał wysokim stosunkiem, mimo że przez jakieś 2/3 meczu grał na prawdę dobre zawody.

Puchar NL6
Arex Gdynia - Progress Team 7:5 (5:4)

Arex: Do uzupełnienia
Progress: Marcin Garstka, Marcin Mikulski, Dawid Marynowski, Adrian Majchrzak-2
Zawodnik meczu:

W meczu ligowym między tymi drużynami padł wynik 6:6. Nie mniej wyrównane było dzisiejsze spotkanie pucharowe. Po pierwszej połowie przewagę jednego gola miał Arex, co potwierdzało tylko że obie ekipy są na podobnym poziomie. W drugiej połowie przez większy czas gry mieliśmy tylko 1 gola, który był wyrównującym na korzyść Progress Team. Gdy po mało można było myśleć o dogrywce, drużyna Arexu strzeliła 2 bramki w krótkim odstępie czasu, dzięki czemu wywalczyli awans do kolejnej rundy pucharu!

AWANS: Arex Gdynia

I liga
Bracia - Corona 1999 5:7 (4:3)

Bracia: Kamil Dziełyński, Marcin Radtke, Michał Petkiewicz, Marcin Rutkowski-2
Corona: Paweł Filoda, Mateusz Mazurek,sam., Daniel Bach-2, Tomasz Mielewski-2
Zawodnik meczu: Daniel Bach (Corona)

Mecz ostatniej z przedostatnią drużyną w tabeli. Dodatkowo obie ekipy mając jednakową liczbę punktów, do bezpiecznej strefy tracą już 4 punkty. Dlatego też, przegrany tego meczu, znalazłby się w conajmniej nieciekawej sytuacji. Tak więc, pierwsza sytuacja była niczym wojna boiskowa, a obie drużyny wymieniały się ,,uprzejmościami'' w postaci bramek. W przerwie skromne uśmiechy gościły na twarzach Braci, bowiem to oni prowadzili 1 bramką. Po zmianie stron, każdy wiedział o co toczy się pojedynek, dlatego też niemal żadna noga nie była odpuszczana. Z tonu zeszli jednak Bracia, u których wyraźnie pogorszyła się skuteczność. Postanowiła wykorzystać to Corona, która powoli odrabiała i tak małe straty. Gdy nareszcie udało im się wyjść na prowadzenie, ani myśleli cofnąć się do defensywy. To właśnie ekipa Pawła Filody wyglądała na tą, która bardziej pragnie zwycięstwa. Ostatecznie wygrana ta okazała się faktem, w związku z czym Braci przed spadkiem uratować może już tylko nagła zmiana dyspozycji, ale także opuszczenie lotów innych ekip w dole tabeli.