Aktualności

Emocje w Ekstraklasie! II liga powoli ustala hierarchie!

• autor: Maciek, 2018-11-09 00:10

Do bardzo wyrównanych pojedynków doszło dzisiaj w Ekstraklasie. W meczu Grabówka i Jogi przez ponad 40 minut zobaczyliśmy ledwie jednego gola i dopiero tuż przed końcem każda z ekip zdołała dołożyć po 2 trafienia do końcowego rezultatu, który dał 3 punkty ekipie Piotra Kołeczka! Ostatnie minuty były nie mniej emocjonujące w meczu Salosu i JR'a. Salos mimo straty 2 goli do rywali, zdołał doprowadzić do remisu, a mało brakowało by mecz zakończyli nawet z kompletem punktów! Najbardziej jednostronne okazało się spotkanie Chyloni i Babilonu i co ciekawe, zwycięstwo odnieśli w nim nieco niespodziewanie ci drudzy. Działo się również w II lidze. Bękarty utrzymały małą zwyżkę formy z ostatnich spotkań, lecz tym razem w końcu przekuli ją w zwycięstwo i oddalili się od strefy spadkowej. Mający o jeden ,,punkcik'' więcej Orange Team, również wygrał swój mecz i tak samo oddalił swoje widmo możliwości gry w barażach o utrzymanie. Mecze zaległe nadrabia JNT, które robiąc to w świetnym stylu rozbiło dzisiaj Promil aż 17:3, a aż 7 bramek strzelił dzisiaj Dominik Klecha! Wynik 8:4 między Prawie Jak Piłkarza a Stumetem sprawił, że ci pierwsi raczej do końca sezonu pograją dla przyjemności. Mają oni bowiem na tyle dużą przewagę nad strefą spadkową że nie muszą się martwić możliwością relegacji, a ,,wielka siódemka'' tego sezonu, raczej już między siebie rozłoży bezpośrednie awansy i baraże. WS natomiast przez porażkę, nie wykluczone że po sezonie zasadniczym będzie musiał stoczyć bój o ligę, do której dopiero co wrócili.

II liga
Prawie Jak Piłkarze - WS Stumet 8:4 (2:2)

PJP: nr.39, Maciej Dzwonkowski-2, Piotr Żybko-2, Michał Kutyłowski-3
Stumet: Łukasz Paterka, Michał Jaworski, Krystian Zysko-2
Zawodnik meczu: Michał Kutyłowski (PJP)

Stumet chcąc uciec ze strefy barażowej, musiał dzisiaj wygrać. W pierwszej połowie cel ten osiągał połowicznie, gdyż mieliśmy remis 2:2. W przerwie jednak kolejny raz w tym sezonie, w ekipie PJP zadziałała ,,magiczna ręka'' trenera Krzysztofa Klukowskiego, który wytknął swoim zawodnikom wszystkie błędy. Dzięki temu znów rozegrali oni zdecydowanie lepsze drugie 25 minut, będąc przy tym rzecz jasna o klasę lepsi od swoich przeciwników. Do zespołów walczących o awans jest już dla ,,pomarańczowych'' raczej za daleko, lecz sezon mogą sobie już zagrać na luzie i wywalczyć jak najwyższą możliwą pozycję.

II liga
Bękarty - PROMOTION 360* 6:5 (4:2)

Bękarty: Tomasz Kujawski, Mateusz Rompski, Michał Sobala-2, Maciej Wałdowski-2
PROMOTION: Karol Biały, Piotr Górak-2, Adam Myszk-2
Zawodnik meczu: Mateusz Rompski (Bękarty)

Atomowy początek w wykonaniu Bękartów i po zaledwie 5 minutach gry mieliśmy już 3:0 dla bordowych. Później do ich gry wkradł się jednak element zabawy i zamiast ,,podbijać stawkę'', do głosu doszło PROMOTION. Nagle ze spokojnego prowadzenia, zrobiło się już tylko 3:2, lecz jeszcze przed przerwą Bękarci ustrzelili gola na uspokojenie, dzięki czemu na odpoczynek schodzili w lepszych nastrojach. Po zmianie stron znowu początkowo stroną dominującą był beniaminek II ligi. Tym razem odskoczył aż na 4 trafienia i wydawać się mogło że nic złego już się nie może stać. Wtedy jednak PROMOTION znów pokazało że w meczu gra się do końca! Po dwóch błędach obrony ekipy Macieja Nowaka, oraz jednym fenomenalnym strzale, zrobiło się 6:5 i emocje do końca mieliśmy jak w banku. Ostatnie 5 minut to prawdziwe oblężenie ich bramki, lecz w tym czasie na dobrą sprawę dogodne sytuacje bramkowe mieliśmy tylko dwie. Ani jedna ani druga nie została jednak wykorzystana i ostatecznie Bękarty w końcu wygrały, oddalając się tym samym od strefy spadkowej, w której w dalszym ciągu pozostają ich dzisiejsi rywale.

Ekstraklasa
Joga Bonito - KP Grabówek 2:3 (0:1)

Joga: Dominik Socha, Przemysław Kass
Grabówek: Mariusz Popielski, Ireneusz Hintz, Krzysztof Klukowski
Zawodnik meczu: Krzysztof Klukowski (Grabówek)

Niesamowicie wyrównane spotkanie stoczyły ekipy Jogi oraz Grabówka! Pierwsza połowa to zaledwie jedna bramka, która dała prowadzenie do przerwy tym drugim. W drugiej odsłonie meczu, bardzo długo utrzymywał się ten skromny wynik. Dopiero na 7 minut przed końcem zaczęło się dziać więcej. Najpierw bramkę wyrównującą dla Jogi zdobył Przemysław Kass. Chwilę później, ten sam zawodnik miał udział przy drugiej bramce, lecz niestety dla niego po drugiej stronie boiska... Po strzale jednego z piłkarzy Grabówka, piłka odbiła się od jego pleców i myląc bramkarza wpadła do siatki. Kilka chwil później KP podwyższyło rezultat. JB trafiła jeszcze co prawda gola kontaktowego, lecz czasu na wyrównanie było już za mało.

II liga
Orange Team Gdynia - VGL Group 7:4 (2:3)

Orange: Marcin Saworski, Kamil Okroj, Mateusz Łydka, Radosław Smulski-4
VGL: Mateusz Szrechan, Jakub Jaroszyński, Kacper Trościanko, Jakub Kutkiewicz
Zawodnik meczu: Radosław Smulski (Orange)

VGL znajduję się w fatalnej sytuacji i każde punkty są dla nich na wagę złota. Dlatego też w meczu z nieco wyżej notowanymi ,,pomarańczami'', dawali z siebie wszystko od początku. Pierwsze 25 minut były bardzo wyrównane, a kluczowy dla tej części spotkania był błąd bramkarza Orange Team, który sprawił że VGL prowadziło 3:2. Po przerwie, za odrabianie strat wzięło się Orange. Kluczem do sukcesu była przede wszystkim żelazna obrona, która do końca pozwoliła sobie ,,wpakować'' już tylko 1 bramkę. Pozwoliło to graczom ofensywnym zająć się tym co potrafią najlepiej, czyli strzelaniem goli! Ostatecznie zatrzymali oni swój ,,licznik'' na 7 trafieniach, co przy 4 bramkach przeciwników zapewniło im 3 punkty.

Ekstraklasa
Salos Rumia - JR Pogórze 7:7 (2:3)

Salos: Paweł Szejko, Mateusz Michniewicz, Marcel Brodnicki, Damian Wojda, Karol Kornatowski-3
JR: Patryk Wychnowski-2, Daniel Wójcik-2, Mateusz Kozerkiewicz-3
Zawodnik meczu: Karol Kornatowski (Salos)

Sąsiedzi w tabeli, których dodatkowo po 10 kolejkach dzielił zaledwie jeden punkt. I nikogo nie powinno dziwić, że mecz ten od samego początku był niezwykle wyrównany. Potwierdzał to również wynik spotkania, który ledwie 1 bramką przemawiał na korzyść żółto-czarnych. W drugiej połowie Choć gole padały z obu stron, JR przez większość czasu balansował na granicy prowadzenia zyskanego tuż przed przerwą. Dopiero na 5 minut przed końcem sytuacje sam na sam wykorzystał Patryk Wychnowski i zrobiło się 7:5 dla Pogórza. Od tego momentu, sytuacje bramkowe przeprowadzał już niemal tylko Salos. Najpierw świetnym uderzeniem po ziemi z daleka popisał się Karol Kornatowski, czym dał swoim kolegom zryw do odrobienia strat. Po chwili było już 7:7 i jeszcze wszystko w tym meczu mogło się zdarzyć. Ostatecznie jednak wynik ten utrzymał się do końca, choć obydwie drużyny miały tu dzisiaj okazję do zgarnięcia dla siebie całej puli.

II liga
JNT - Promil Gdynia 19:3 (10:0)

JNT: sam., Krzysztof Rzymek, Daniel Szelbracikowski, Mikołaj Janowski, ?-2, Marcin Lewańczyk-2, Patryk Suworow-3, Dominik Klecha-7
Promil: Krzysztof Wróbel, Karol Gidzielski, Daniel Żywalewski
Zawodnik meczu: Dominik Klecha (JNT)

Mecz bez historii, bowiem Promil już w pierwszej połowie jakby nie chciał nawet spróbować nawiązać jakiejkolwiek walki, już do przerwy przegrywając 0:10. Po zmianie stron ,,Promilki'' postanowiły nieco zawalczyć o dobre imię i tą część meczu przegrali ,,zaledwie'' 3:9. Prawdziwy trening strzelecki, ale również znaczne zwiększenie dorobku bramkowego zafundował sobie Dominik Klecha, który pokonał bramkarza rywali aż 7-krotnie!

Ekstraklasa
FC Chylonia - FC Babilon United 3:8 (3:3)

Chylonia: Krzysztof Idzi, Robert Chałaszczyk, Daniel Sikora
Babilon: Artur Domeradzki, Patryk Fetta, nr.30, Jakub Krefft-5
Zawodnik meczu: Jakub Krefft (Babilon)

Nie jest tajemnicą, że mimo kilku dobrych zawodników Chyloni, bez pomocy Krzysia Idzi ta ekipa mocno traci na wartości. Jednak nawet najlepsi napastnicy, muszą wkalkulować sobie chociaż jeden mecz w sezonie, w którym najzwyczajniej w świecie coś się zacina. Tak właśnie było dzisiaj i mimo kilku dogodnych sytuacji w pierwszej połowie, Krzysiu zdołał trafić do siatki tylko raz, co dawało jego drużynie remis do przerwy. W drugiej połowie problemy ofensywne Chyloni jeszcze bardziej się nasiliły. Nie strzelili oni bowiem już ani jednego gola do końca spotkania, co z miłą chęcią postanowił wykorzystać Babilon. Klasą samą w sobie był dziś przede wszystkim Jakub Krefft, który zdobywając 5 bramek, poprowadził swój zespół do zwycięstwa, które pozwoliło im odskoczyć na 5 punktów od ostatniego miejsca - które w tym sezonie jest jedynym gwarantującym bezpośrednią relegacje do niższej ligi.