Bez niespodzianek w pucharze ! Progres włącza się do walki...

• autor: Robson, 2018-11-09 17:11
Bez niespodzianek w pucharze ! Progres włącza się do walki o awans !

Progress Team lepszy od Iskry Gdynia oraz zwycięstwo Młodego JR Pogórze w bardzo ważnym meczu I Ligi. Dodatkowo awanse Jogi Bonito, Braci, Rukoli i Sportingu Orłowo w Pucharze NL6! To wszystko na zakończenie kolejnego tygodnia rywalizacji w Nadmorskiej Lidze 6.

III liga
Iskra Gdynia - Progres Team 6-7 (3-4)

Iskra Gdynia: Zieliński-2, Popiel-2, Zapora, Chwyć
Progres Team: Gościniak, Lewańczyk, Mikulski-4, Numer18
Zawodnik meczu: Mikulski (Progres Team)

Bardzo ważny mecz w kontekście ligowej tabeli na korzyść Progres Team. Oba zespoły od początku do końca ambitnie walczyły o 3 punkty ,które przybliżają awans do wyższej ligi. Wymiana ciosów w pierwszej połowie sprawiła że padło aż 7 bramek co zapowiadało jeszcze ciekawszą drugą połowę. Po zmianie stron mieliśmy jeszcze bardziej zacięty pojedynek w którym do samego końca nie było wiadomo kto zgarnie komplet punktów. Ostatecznie zwyciężył Progres Team który dzięki wygranej wskakuje na miejsce premiowane awansem.

I liga
ZIP Gdynia - Młody JR Pogórze 5:7 (3:5)
ZIP: Lewandowski, Byczkowski, Ciechanowski, Piesik-2
Młody JR: Wotosz-2, Zaborowski-2, CZaborowski-3
Zawodnik meczu: Czaborowski (Młody JR)

Borykający się z problemami kadrowymi Młody JR Pogórze wygrywa mecz i oddala się od strefy spadkowej. Od pierwszego gwizdka sędziego obie ekipy stwarzały sobie sporo sytuacji ,jednak w większości zabrakło lepszej skuteczności. Do przerwy młodzi zawodnicy JR prowadzili dwiema bramkami i spokojnie schodzili na przerwę. Po zmianie stron ZIP próbował odmienić losy spotkania i niewiele brakowało ,a ta sztuka by się udała. Na ich nieszczęście w ostatnich minutach meczu rywal dołożył kolejne trafienia i zakończył mecz z przewagą dwóch bramek tak jak w pierwszych 25 minutach.

PUCHAR NL6

1 runda
HG Solutions - Bracia 3:13 (2:6)
HG Solutions: Maciej Łyczywek, Bartek Kuhn, Aram
Bracia: Kamil Dziełyński-4, Sebastian Wilk-3, Tomasz Zieliński-2, Marcin Radtke-2, Tomasz Radtke, Łukasz Radtke
Zawodnik meczu: Kamil Dziełyński (Bracia)
AWANS: BRACIA

Słabsza dyspozycja w lidze sprawiła że Bracia postanowili odbudować swoje morale w meczu pucharowym. Tak więc od pierwszego gwizdka sędziego w pełni zmotywowani ruszyli do ataku na swojego rywala.  Drużyna HG Solutions przez pierwsze minuty wychodziła obronną ręką z pressingu jaki zastosowali przeciwnicy, ale z minuty na minutę obrona stawała się coraz mniej szczelna. Po 15 minutach gry rozwiązał się worek z bramkami, dzięki czemu w lepszych humorach na przerwę schodziła ekipa Braci . Po zmianie stron przewaga była jeszcze bardziej widoczna , a Bracia dokładali kolejne bramki odbierając rywalom chęci do gry. Wysokie zwycięstwo sprawiło że przerwali serię ligowych porażek, a wygrana dała im awans do kolejnej rundy w pucharze NL6.

1 runda
Nevada Gdynia - Joga Bonito 3-5 (1-3)
Nevada: Allan Janocha-2, Daniel Kolenda
Joga: Marcin Radzewicz-2, Krzysztof Komorowski-2, Przemysław Kuss
Zawodnik meczu: Krzysztof Komorowski (Joga)
AWANS: JOGA BONITO

Mecze pucharowe to świetny sprawdzian i możliwość gry z rywalami z wyższych lig. Tak właśnie było tym razem kiedy to Nevada podejmowała weteranów ekstraklasy Jogę Bonito. W pierwszych minutach  lepiej zaprezentowali się zawodnicy prowadzeni przez Krzysztofa Duliasza , którzy szybko wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Niestety dla nich doświadczony rywal szybko otrząsnął się po stracie bramki, i jeszcze przed przerwą wypunktował rywala. W drugich 25 minutach Joga nadal częściej znajdowała drogę do bramki, ale ambitna postawa Nevady sprawiała że musieli walczyć do samego końca aby utrzymać prowadzenie. Ostatecznie Joga Bonito wygrywa 5:3 i daje dobrą lekcje Nevadzie która w przyszłym sezonie zagra na najwyższym szczeblu rozgrywek.

1 runda
Rukola - SKM Gdynia 8:5 (1:3)
Rukola: Wojcich Kwiatek-2, Michał Sumionka-3, Kamil Wilkopeć-2, Łukasz Kowalski
SKM: Maciej Szlaga-3, Łukasz Rankiewicz-2
Zawodnik meczu: Michał Sumionka (Rukola)
AWANS: RUKOLA

SKM Gdynia która pewnie kroczy po awans do wyższej ligi w pucharze musiała uznać wyższość rywala. Pierwsze 25 minut w wykonaniu podopiecznych Roberta Dettlaffa było niemal idealne dzięki czemu zasłużenie prowadzili 3:1. Po zmianie stron mecz zdecydowanie się wyrównał ,a ostatnie 15 minut było prawdziwym festiwalem strzeleckim. Niestety dla zawodników SKM większość tych strzałów padało do ich bramki przez co stracili prowadzenie dosłownie w kilka minut. Po meczu pełnym emocji awans wywalczyła Rukola.

1 runda
Awaria - Sporting Orłowo 4:8 (1:5)
Awaria: Ryczko-2, Sadowski, Hoeft
Sporting Orłowo: Bieszke-2, Gzela-2, Golc-3, Piernicki
Zawodnik meczu: Bieszke (Sporting)
AWANS: SPORTING ORŁOWO

Po kilku słabszych meczach w lidze przyszedł czas na zwycięstwo. Tym razem zwycięstwo które dało awans do kolejnej fazy pucharowej. Już w pierwszej połowie zawodnicy z Orłowa częściej utrzymywali się przy piłce ,a co za tym idzie mieli więcej akcji po których padały bramki. Po zmianie stron mecz się nieco wyrównał, ale wypracowana przewaga w pierwszej połowie okazała się nie do odrobienia dla zawodników Awarii.