• autor: Ł.Krzemiński, 2018-11-15 12:22

Tradycyjnie zebraliśmy wasze ostatnie wpisy w mediach społecznościowych i na stronach internetowych. Zapraszamy do lektury, bo ciekawych artykułów nie brakuje. Szczególnie tym razem polecamy wpisy ze strony Bękartów czy My Na Sianie.

Dellner Components 2:3 Invest Klima (2:2)

Niestety dzisiaj musimy pogodzić się z porażką.
Od początku meczu byliśmy zdecydowanie lepszą drużyną, która narzucała tempo gry.
Pierwsi strzeliliśmy bramkę , częściej byliśmy przy piłce .
Chłopakom z drużyny przeciwnej w tym zwycięstwie bardzo pomógł sędzia.. gwizdał wszystko z korzyścią dla nich.
Do tego przez 5 min graliśmy w osłabieniu , po tym jak nasz zawodnik się poślizgnął przypadkiem i niestety zahaczył nogę ich bramkarza , po czym dostał drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną . Wtedy właśnie Invest Klima wykorzystała naszą grę w osłabieniu i wyszła na prowadzenie , strzelając kontrowersyjną bramkę. Kiedy goniliśmy wynik, zabrakło po prostu celności przy strzałach i odrobiny szczęścia .
Nastawiamy celowniki na przyszły tydzień i kolejny raz będziemy próbowali zdobyć 3 puntky!

Relacja z poprzedniego tygodnia! :D
Dellner Components 9:3 # poprostu bistro (5:1)
Po dwóch porażkach z rzędu , wkońcu przyszedł czas na wygraną!
Nasza drużyna od pierwszych minut narzuciła przeciwnikowi swój styl gry, co całkowicie rozbiło drużynę przeciwną i w pierwszej połowie na nasze 5 bramek potrafili odpowiedzieć tylko 1 trafieniem, a w sumie to dwoma , tyle że jedno nie do tej bramki co powinni :)
W drugiej połowie troszkę bardziej poczuliśmy rozluźnienie, ale wiedzieliśmy że tego dnia nic nie może nam odebrać zwycięstwa : ) Mecz zaliczamy do na prawdę udanych , a co najważniejsze zgarniamy kolejne ważne 3 punkty!

Kolejne 3 punkty dla Rebelsów!!! 👏⚽🏟
Wieczór z Ligą Mistrzów, a u nas liga NL6 😉 Spotkanie z zespołem Trans Nauta, złożonym z młodych zawodników Bałtyku Gdynia zakończony zwycięstwem 5:1. Juniorzy choć fizycznie daleko za nami ( szczególnie w kilogramach 😂) pokazali ducha walki i cały mecz próbowali trafić do siatki. Na szczęście w bramce w dobrej formie Michał Mikolcz bronił dzielnie wszystkie strzały. Prawie na 0 z tyłu, ta jedna bramka to chyba nagroda dla chłopaków za walkę. My z kolei klasycznie dużo sytuacji, goli nie najgorzej 👍 Momentami trochę za dużo pozwalaliśmy, ale gra była w miarę poukładana i spójna. Bramki strzelali Pobłocki x2, Szymkowiak x2 oraz Lisiecki. MVP meczu podobno wybrany nasz Isco, czekamy na oficjalne potwierdzenie od PZPN 😜😎
Oby tak dalej😉
Aktualizacja dzień po: PZPN potwierdza że zawodnikiem meczu został Krystian Pobłocki 😜👏⚽ Isco musi jeszcze popracować na to miano 💪🏅⚽
AIC!!!

Sporting znów zwycięski w lidze 💪😎⚔
W dniu wczorajszym odbyła się 12 kolejka II Ligi w rozgrywkach NL6. Jak poszło tym razem ekipie z Orłowa. Można rzec, iż ze zmiennym szczęściem ale suma sumarum wyszli na swoje🤔.
Pierwszy gwizdek sędziego i chłopaki zaczęli walkę o ligowe punkty a na przeciw ekipa Promotion 360😃. Od pierwszy minut i jak się później okazało, cała pierwsza połowa dosyć ospała i flegmatyczna jeśli chodzi o obie ekipy a SO zwłaszcza. Dużo niedokładności, rażąca nieskuteczność i „miękkie” nogi w obronie spowodowały, ze ekipa rywali dochodziła znacząca momentami do głosu w ofensywie. Wynik spotkania otwiera niezawodny #RG7 ⚽ po podaniu drugie filaru ofensywy czyli „Marioli”. Niestety później do głosu i to dwukrotnie dochodziło rywale. Bramka po obcierce z rzutu wolnego oraz skuteczna kontra i po 3/4 czasu w pierwszej połowie niżej notowana ekipa rywali była
na prowadzeniu 1-2📟. Co na to „Gazela” pod koniec pierwszej połowy faul obrońcy Promotion na „Braksie”, sędzie pokazuje na „wapno”. Piłkę ustawia Radek i mamy 2-2 na tablicy⚽. Remis ze wskazaniem tak naprawdę na nikogo, obie ekipy nie potrafiły dłuższym fragmentem przytrzymać piłki i konstruktywnie ja rozegrać. Aczkolwiek na sam koniec obudził się duet „Gazela”—>”Mariola” i mieliśmy już 3-2 dla SO. ⚽ Ostatnia minuta pierwszej i kolejne 4 minut drugiej przy takim stanie wyniku SO musiało radzić sobie jednego mniej po drugiej żółtej kartce „Piernika” a w konsekwencji czerwonej dla #ElComendante🚨. To już 3 żółta kartka a druga czerwona w tym sezonie tego kopacza - agresor 💪👊🤔⁉
Do przerwy 3-2 dla Orłowa. #PP23 z racji wykluczenia podjal rękawice trenerskie i do końca spotkania sterował ekipa z ławki.
Kierowanie z ławki wyszło na dobre😎. Ekipa SO mimo przeciwności nabierała żagli w ofensywie i co rusz konstruowała sytuacje bramkowe. I po kolei dla SO po dłuższym czasie zdobywali po fajnych akcjach „Mati” ⚽po podaniu „Braksa”, „Braks” ⚽po ładnym podaniu od „Gazeli”. Oczywiście niezawodny „Mariola” ⚽⚽⚽dokłada hattricka w tej połowie przy udziale dwu krotnie M.Tyl i „Braksa” a wisienkę na torcie dołożył „BuBu”⚽. Niestety kopacze z Orłowanie wystrzegali się błędów w obronie i pozwoli rywali wbić sobie jeszcze 3 bramki, na szczęście przy zdobyciu 6 w tej połowie nie było to zagrożenie, aczkowiek SO swoje 3 ostatnie bramki zdobyło na 5 minut przed końcem meczu przy stanie 6-5 📟🤔.
Udało się ❗Po dwóch porażkach ekipa z Orłowa wraca na zwycięskie tory🚋. Pytanie po meczu zadaje sobie „Piernik”, skoro po jego zejściu i kierowaniu z ławki w roli „kołcza” była taka poprawa gry może warto oddać plac kolegom i nie przeszkadzac im ⁉🤔😎 Z tymi myślami do następnego meczu będzie się bił zawodnik z numerem 23 na koszulce👊. Tymczasem jedziemy dalej z liga i przybliżamy się do awansu❗💥
XII Kolejka II Ligi NL6 jesień 2018
SO 9-5(3-2) Promotion360*
SO w składzie: Paweł Mistygacz (GK) - Patryk Piernicki (C), Sebastian Golc - Mateusz Tyl, Radek Gzela - Łukasz Bra, Mariusz Mariola Bieszke, Sebastian Dzienisz, Krzysiek Kubiński, Kuba Olejniczak
Trener: Piernik🤓 - 2 połowa
Bramki: Mariola⚽⚽⚽⚽, Gazela⚽⚽, Bubu⚽, Braks⚽, Mati Tyl⚽
Asysty: 3xGzela, 2xTyl, 2xBraksal, Mariola
Żółte kartki: Piernik⚠⚠, Kubinski⚠
Czerwone Kartki: Piernik

⚠ Dziś dzień pucharowy w Nadmorskiej Lidze Szóstek. Przeciwnikiem My Na Sianie pretendent do tytułu mistrzowskiego w Ekstraklasie - DT City. Mecz ten został jednak przełożony, tym razem na prośbę przeciwników. To już PIĄTE przełożone spotkanie z udziałem MNS-u (wcześniej cztery ligowe). Wychodzi na to, że Sianowcy w grudniu będą wybiegać na boisko... chyba codziennie.

Następna okazja do zdobycia ligowych punktów już w poniedziałek, 12 listopada. O 19:30 My Na Sianie zmierzy się z wiceliderem tabeli I ligi - KM PSP Gdynia (8 zwycięstw i 1 porażka). 🤞Wobec panującego w szeregach Sianowców szpitala, oferujemy możliwość wystąpienia w barwach MNS-u! CV z przebiegiem kariery prosimy wysyłać wiadomością prywatną. Mile widziane najlepsze akcje zawodnika umieszczone w serwisie Youtube, ewentualnie sposób wykonania rzutu karnego a w ostateczności rekord żonglerek. 🤞 Jak widać humor dopisuje bardziej niż zdrowie. Tak czy siak Sianowcy postarają się zawiesić jak najwyżej poprzeczkę dla niezwykle mocnego rywala z samego czuba tabeli. Zapraszamy w poniedziałek!

Korzystając z okazji zamieszczamy zaległy rezultat ligowy. 12 października odbyło się spotkanie Corona 1999 - MNS. Wynik to 11:8 dla Sianowców. Niestety materiały meczowe zaginęły zatem obiecanej relacji nie będzie. Jedyne co utkwiło w pamięci to fakt, że bramkę dla przeciwników zdobył zawodnik w jeansach i Air Maxach... Maks Tuźnik odpowiedział na to aż pięciokrotnie! Maciek, Kornel i Patryk dołożyli po dwie bramki. Gratulujemy!

Corona 1999 - MY NA SIANIE 8:11
Bramki: Maks Tuźnik ⚽⚽⚽⚽⚽, Maciej Ziarkowski ⚽⚽, Kornel Wysocki ⚽⚽, Patryk Binkowski ⚽

Udało się! Wreszcie doczekaliśmy się meczu, w którym Studio Prime JBG miało od początku pełną dominację i zasłużenie pokonało solidną ekipę. Okazała się nią drużyna Bękarty. Wysoka skuteczność oraz fenomenalne parady bramkarza, składne akcje i nieustępliwość w obronie okazały się kluczem do zwycięstwa. Trzeba zaznaczyć, że w tym meczu każdy z graczy "w polu" strzelił gola!!! Gratulacje dla naszych zawodników za pokaz dominacji i wynik 9:5! #wygrana #3pkt #NL6 #środektabeli

Szkoda strzępić, szkoda się denerwować, szkoda wychodzić na boisko. Zaczęliśmy od szybko strzelonego gola i wydawało się że to my mamy przewagę pod względem technicznym. Jak to jednak my, zaczęliśmy tracić głupie bramki do czego dołożył sporą cegiełke bramkarz, chociaż tak źle jak Loris Karius nie było XD. Do przerwy było 1:4, ale na drugą połowę staraliśmy się wyjść zmotywowani. Kolejny niestety raz pokazaliśmy, że nasza gra to momentami do cyrku a nie na boisko. 70% meczu gramy tak że z każdym moglibyśmy wygrać, lecz przez te pozostałe 30% to nawet juniorzy rocznika 2011 Sprzęgła Wejherowo kilka bramek by nam w tym czasie zapewne zapakowali.
O meczu też można dużo wyczytać z relacji na NL6, za którą również odpowiadam ja, więc podwójnie musiałem przejść tą drogę cierniową...
II liga
Studio Prime JBG - Bękarty 9:5 (4:1)
JBG: Damian Pobłocki, Wojciech Chojke, Tomasz Hallmann, Piotr Kotowski, Michał Kościelski, Oleksandr Fiognostov-2, Krystian Ulenberg-2
Bękarty: Dawid Smarzyński, Damian Matecki, Kuba Piaskowski, Maciek Wałdkowski-2
Zawodnik meczu: Jakub Czaja (JBG)
Dobry początek w wykonaniu Bękartów i na tym koniec pozytywnych dla nich aspektów w pierwszej połowie. Później już tylko błędy, błędy i jeszcze raz błędy. JBG z miłą chęcią to wykorzystywało i do przerwy prowadziło 4:1. Po zmianie stron bordowi postanowili spróbować odrobić straty, ale nie dość że piłka nie chciała wpaść do bramki rywala, to jeszcze ten wykorzystywał wszystkie swoje okazje. Dopiero przy stanie 2:8 dla Studio Prime, Bękarty zaczęły grać skutecznie i przede wszystkim bez błędów w defensywie. Dało im to jednak jedynie zniwelowanie strat i wyjście z meczu z twarzą.

Małe podsumowanko wczorajszego meczu, opóźnione bo trzeba było odreagować te kilka zawałów jakie sami sobie zafundowaliśmy w jego trakcie XD Po jakichś 7 minutach wygrywaliśmy już 3:0 i jak każdy szanujący się kibic Bękartów wie, to dla nas bardzo niebezpieczny wynik 😃 Zaczęły się tańce chulańce dwa kije, kto nie podaje ten kryje. Pajacowanie i zlekceważenie przypłaciliśmy 2 bramkami, na które na szczęście udało się nam do przerwy odpowiedzieć jeszcze jednym trafieniem. Dugą połowę znowu zaczęliśmy mocno, a w którymś momencie było już nawet 6:2. A że na błędach się nie uczymy, rywale znowu wykorzystali naszą nieskuteczność pod ich bramką i liczyli na powrót niczym Liverpol w Stambule 2005. No i wsumie było tego blisko. Zrobiło się nagle 6:5, a przeciwnicy przycisnęli nas do muru jak Amerykanie ss-manów przy wyzwalaniu obozów koncentracyjnych. Na szczęście obrona Częstochowy przyniosła nam zamierzony efekt i udało się wywalczyć 3 punkty! Widmo spadku troszeczkę się od nas oddaliło, lecz przecież nie taki był cel przed sezonem 😏
Na NL6 jak zwykle również napisano parę słów o spotkaniu (a tak wsumie to też ja pisałem XD), a MVP został nasz Sergio Busquets - czyli Mateusz Rompski, który przełamał swoją niemoc strzelecką 👏👏👏
I liga
Bękarty - PROMOTION 360* 6:5 (4:2)
Bękarty: Tomasz Kujawski, Mateusz Rompski, Michał Sobala-2, Maciej Wałdowski-2
PROMOTION: Karol Biały, Piotr Górak-2, Adam Myszk-2
Zawodnik meczu: Mateusz Rompski (Bękarty)
Atomowy początek w wykonaniu Bękartów i po zaledwie 5 minutach gry mieliśmy już 3:0 dla bordowych. Później do ich gry wkradł się jednak element zabawy i zamiast ,,podbijać stawkę'', do głosu doszło PROMOTION. Nagle ze spokojnego prowadzenia, zrobiło się już tylko 3:2, lecz jeszcze przed przerwą Bękarci ustrzelili gola na uspokojenie, dzięki czemu na odpoczynek schodzili w lepszych nastrojach. Po zmianie stron znowu początkowo stroną dominującą był beniaminek II ligi. Tym razem odskoczył aż na 4 trafienia i wydawać się mogło że nic złego już się nie może stać. Wtedy jednak PROMOTION znów pokazało że w meczu gra się do końca! Po dwóch błędach obrony ekipy Macieja Nowaka, oraz jednym fenomenalnym strzale, zrobiło się 6:5 i emocje do końca mieliśmy jak w banku. Ostatnie 5 minut to prawdziwe oblężenie ich bramki, lecz w tym czasie na dobrą sprawę dogodne sytuacje bramkowe mieliśmy tylko dwie. Ani jedna ani druga nie została jednak wykorzystana i ostatecznie Bękarty w końcu wygrały, oddalając się tym samym od strefy spadkowej, w której w dalszym ciągu pozostają ich dzisiejsi rywale.

II RUNDA NL6 - dobry początek
So - 10 Lis Wpisany przez Janusz Rodziewicz
Wg. kolejności pierwszy mecz z Grabówkiem, drugi z Salosem.

Data 30.10.2018r    godz.19.30     JR POGÓRZE  V  KP GRABÓWEK  5:4 (3:3)

PACZKOWSKI - WÓJCIK, KOLENDA, KNIOCH, KULTYS - BALBIER, KIJANKA

Bramki: 3 Kijanka, 2 Wójcik

Data  08.11.2018r    godz.20.30    JR POGÓRZE  V  SALOS RUMIA    7:7 (3:2)

PACZKOWSKI - WÓJCIK, KOLENDA, WYCHNOWSKI, KOZERKIEWICZ - KIJANKA, BALBIER, PETA

Bramki: 3 Kozerkiewicz, 2 Wójcik, 2 Wychnowski

Druga runda w którą weszliśmy z dobrym wynikiem i niezłą perspektywą na dalsze granie nazwana została GRUPĄ SPADKOWĄ. Tak po prostu się stało, gdzie cztery zespoły DT CITY, CLASSIC RUMIA, ROLRYŻ i DZIKI WEST tworzą GRUPĘ MISTRZOWSKĄ.  W tej grupie rozegrane zostaną mecze z rewanżami i one wyłonią  MISTRZA  XX EDYCJI ROZGRYWEK NL6. Niestety Naszej drużyny nie ma w tym gronie, chociaż do ostatniej chwili losy kształtu czwórki mieliśmy w swoich rękach. Jednak brak stabilności w składzie i po prostu słabszej dyspozycji skutkował możliwością tylko grania w drugiej grupie. Na samym początku rundy rewanżowej według moich spostrzeżeń i doświadczenia Mistrza wyłoni się spośród dwóch zespołów tj. DT CITY i CLASSICU. Z lekką przewagą trzech punktów jest DT CITY, ale rutyniarz CLASSIC ani myśli składać broni. A więc do końca rozgrywek będzie ciekawie.

Natomiast co do grupy spadkowej to sytuacja jest następująca : w najgorszej sytuacji jest drużyna JOGI, która ma trzy punkty i zajmuje 10-e miejsce, które bezpośrednio wyrzuca ten zespół z ekstraklasy. Oczywiście jest jeszcze pięć meczy i JOGA na pewno się nie podda. Miejsce dziewiąte zajmuje BABILON z pięcioma punktami, ósma pozycja to GRABÓWEK z siedmioma punktami. Te dwa zespoły gdyby tak zostało to musiały by rozgrywać mecze barażowe. Spokojną pozycję na chwilę obecną mają FC CHYLONIA 13-cie punktów, SALOS 10-ć punktów i JR POGÓRZE 9-ć punktów. Pierwszy Nasz mecz z ekipą GRABÓWKA był niezwykle ważny w kontekście spokojnego bytu i gromadzenia punktów. Po trudnym i ciężkim meczu udało Nam się uzyskać korzystny wynik wygrywając 5:4. A tuż przed meczem sytuacja była nieciekawa, gdzie rozgrzewało się tylko czterech Naszych zawodników, ale powoli stan się uzupełniał. Po czasie doszedł Bartek Kultys i mieliśmy jednego zawodnika na zmianę. I to dobre. W drugim meczu z ekipą SALOSA uzyskaliśmy remis 7:7 a więc po dwóch kolejkach drużyna JR zdobyła 4 punkty i jest to dobry rezultat. Pozostałe drużyny do swoich zdobyczy dopisały również po dwóch kolejkach - SALOS 4 punkty, FC CHYLONIA 3 punkty, KP GRABÓWEK 3 punkty, BABILON 3 punkty, JOGA 0 punktów. A więc nadal w najgorszej sytuacji jest drużyna JOGI, która traci do bezpośredniego sąsiada czyli BABILONU 5 punktów a ma jeszcze mecze z SALOSEM, JR i właśnie BABILONEM. Również CHYLONIA nie może być pewna swojej bezpiecznej piątej pozycji, ale trzy najbliższe kolejki wszystko wyjaśnią. Tak więc końcówka rozgrywek zapowiada się niezwykle ciekawie i mam nadzieję ze szczęśliwym zakończeniem dla JR.