Młody JR i ZIP za burtą w pucharze! Babilon z Bazą grają...

• autor: Maciek, 2018-11-16 23:45
Młody JR i ZIP za burtą w pucharze! Babilon z Bazą grają dalej

Dwa spotkania pucharowe odbyły się w piątkowy wieczór. W obu odpadły drużyny I-ligowe różnicą 1 bramki! Zostając przy zapleczu Ekstraklasy, Maximus odrabia mecze zaległe i może jeszcze włączyć się do walki nawet o awans bezpośredni! W III lidze na zwycięstwo dalej czekają Jastrzębie, chociaż dziś Limonka II była w ich zasięgu. Doszło również do dwóch spotkań na szczycie najniższej ligi. Invest Klima pokonała Iskrę, a Progress Team podzielił się punktami z EPO.

Jastrzębie Gdynia - SPS Limonka II 3:5 (3:3)

Jastrzębie: Radek Dobrowolski
Limonka II: Jędrzej Bednarczyk, nr.4-2, Emil Świtalski-2
Zawodnik meczu: Emil Świtalski (Limonka II)

Od pierwszej minuty bardzo wyrównany pojedynek, z mnóstwem okazji każdej ze stron. Jedni i drudzy wiedzieli że mają spore szanse na wywalczenie punktów, przez co do przerwy mieliśmy zasłużony remis. Po przerwie, spotkanie nieco się ,,zamknęło'', a każda strzelona bramka mogła być na wagę zwycięstwa. Ostatecznie takiego gola strzeliła Limonka, czym pozbawiła Jastrzębie szansy na pierwsze w sezonie zwycięstwo.

Puchar NL6 - I runda
Młody JR - Baza 5:6 (1:4)

Młody JR: Kamil Zaborowski, Maciej Kaszorek-4
Baza: Łukasz Bizewski, Jarosław Dąbrowski, Michał Wrzesiński-2, Mateusz Wajs-3
Zawodnik meczu: Mateusz Wajs (Baza)

Ciężko wywalczony awans zespołu Bazy. Pierwsza połowa zdecydowanie na ich korzyść, bowiem wygrana 3 bramkami. W drugiej obudził się Młody JR, który zaczął gonić wynik. Czasu jednak nie starczyło i do wyrównania zabrakło jednego trafienia.

AWANS: Baza

Maximus 24 - Koneser 5:4 (2:0)

Maximus: Augustowski-2, Kamil Kiełb-3
Koneser: sam.,Michał Molęda, Łukasz Cupisz-2
Zawodnik meczu: Kamil Kiełb (Maximus)

Maximus się nie zatrzymuje! Jak burza rozprawia się z kolejnymi rywalami i po rozegraniu meczów zaległych może na prawdę namieszać w ,,czubie'' tabeli. Mecz z Koneserem zaczął od przewagi na boisku, lecz ten umiejętnie się bronił i nie pozwolił sobie zbytnio odjechać z wynikiem. Szwankowała u nich natomiast ofensywa, która sprawiła że mimo utraty ledwie 2 bramek, również przegrywali takim stosunkiem do przerwy. W drugiej połowie niebiesko-pomarańczowi przebudzili się w ataku, lecz Maximus też nie próżnował w tej formacji. Na koniec okazało się że przewaga wypracowana w pierwszych 25 minutach była kluczowa, bowiem ostatecznie ,,seledynowi'' wygrali ledwie 1 trafieniem.

Iskra Gdynia - Invest Klima 5:8 (4:4)

Iskra: Jarosław Bebko, Klaudiusz Zapora, Natan Hejmowski, Jakub Popiel-2
Klima: Adam Struś, Paweł Łączny, Damian Miernik-3, Tomasz Staszewski-3
Zawodnik meczu: Damian Miernik (Invest Klima)

Jedni i drudzy wygrywając dzisiejszy mecz, znaleźli by się na ,,pudle'' ligowej tabeli. Dlatego mecz ten miał dodatkowy smaczek i był zacięty od początkowych minut. Dla widowiska pozytywem było to, że obie drużyny postawiły od początku na atak. Dzięki temu przed przerwą zobaczyliśmy aż 8 bramek, z czego cała pula została ,,rozdzielona'' po połowie. Po zmianie stron, już tylko Invest Klima nie zapomniała w szybkim czasie jak się strzela! Iskra natomiast wpadła w kryzys strzelecki, przez co przeciwnicy odjechali im na kilka bramek, po czym nie byli już się w stanie podnieść. Tym samym Klima melduje się na miejscu trzecim!

Arex Gdynia - Rebels AIC 9:2 (2:2)

Arex: Bartosz Miller, Marcin Popek, Rafał Mitianiec-2, Albert Ciężkowski-2, Maciej Cichy-3
AIC: Krystian Pobłocki, Jakub Szymkowiak
Żółte kartki: Jakub Szymkowiak (AIC)
Zawodnik meczu: Maciej Cichy (Arex)

Wyrównana pierwsza połowa, której wynik mógł zapowiadać sporą niespodziankę. Będący bowiem w środku stawki Rebelsi, remisowali do przerwy z Arexem którego celem na ten sezon jest awans. W drugiej połowie wszystko można by rzec wróciło do normy. Arex dosłownie zablokował dostęp do swojej bramki, nie dając sobie wbić już żadnego gola do końca spotkania. Sam natomiast rozwiązał worek z bramki pod bramką rywali, pakując im w drugiej części spotkania ich aż 7 ostatecznie pewnie wygrywając

Progress Team - EPO 2:2 (1:2)

Progress: Adrian Majchrzak, Szymon Wiatrowski
EPO: Grzegorz Witkowski, Jarosław Lupa
Zawodnik meczu: Szymon Wiatrowski (Progress Team)

,,Partia szachów'' - jak spotkanie sam opisywał sędzia Arek. Rzeczywiście o bramkę w meczu było trudno. Wynik otworzyło EPO, po kilku minutach dokładając jeszcze jedno trafienie. Tuż przed przerwą bramkę kontaktową strzelił Progress, co jeszcze bardziej rozbudzało apetyty piłkarskich koneserów na drugą część gry. W niej szybko bramkę na 2:2 strzelił zespół byłego Saturna. Jak się później okazało, była to ostatnia bramka spotkania, a więc nikomu nie było dane powiedzieć ,,szach-mat''!

Puchar NL6 I runda
ZIP Gdynia - Babilon United 3:4 (1:0)

ZIP: Daniel Piesik, Łukasz Lewandowski-2
Babilon: Artur Domeradzki-2, Jakub Izdebski-2
Zawodnik meczu: Stefan (Babilon)

Emocje w starciu Ekstraklasowicza i I-ligowca! Do przerwy ZIP prowadził 1:0 i pachniało mała niespodzianką. Po zmianie stron 3 bramki strzelił Babilon i wydawało się że spokojnie dowiezie zwycięstwo do końca meczu. Wtedy jednak do głosu doszedł ZIP i zdołał doprowadzić do remisu! Gdy wynik ten utrzymywał się niemal do końca spotkania a w powietrzu wisiało widmo remisu, fatalnie zapiąstkował bramkarz ZIPa który wbijając piłkę do własnej bramki wyrzucił siebie i kolegów za burdę pucharu NL6.

AWANS: Babilon