Aktualności

Bracia coraz bliżej spadku! Bardzo ciasno w III lidze

• autor: Maciek, 2018-11-21 23:57

Kolejny mecz z ledwie jedną dobrą połową kolejny raz nie wystarczył Braciom do zwycięstwa. Tym razem do przerwy prowadzili z ,,Ferajną'' ale ostatecznie przegrali i wciąż zamykają tabele. Ci za to są coraz bliżej awansu do Ekstraklasy, w którym przeszkodził już może jedynie Rukola. Bliżej utrzymania jest za to Koneser, który w końcu wygrał w dobrym stylu, pokonując My Na Sianie. W III lidze coraz wyżej jest JIM-DRUK, który pokonując Invest Klimę przy okazji ich wyprzedził. Pozycje wicelidera utrzymują dmuchane.pl, które tym razem odprawiły TRANS-NAUTÓW. To jak ciasno jest w czołówce, niech świadczy fakt że ,,8'' przed spotkaniem Progress, dzięki 3 punktom awansował na 4 lokate, a w przypadku niepowodzeń w dniu dzisiejszym JIM-DRUKU i dmuchane.pl znalazłby się na miejscu 2! Do kolejnej rundy pucharu awansował natomiast Classic, który mierzył się z III-ligowym Dellnerem. Dla ekipy Jakuba Skiby była to na pewno duża przygoda zagrać z wicemistrzami Polski, a wynik na pewno nie jest dla nich hańbiący.

I liga
Chłopcy z Ferajny - Bracia 5:4 (2:3)

Chłopcy z Ferajny: Arek Byczkowski, Piotr Ciulkiewicz, Damian Jastrzębski, Przemysław Laga-2
Bracia: Tomasz Radtke, Kamil Dziełyński
Zawodnik meczy:

Gdyby Bracia pełne 50 minut grali tak, jak rozgrywają pierwsze połowy, z pewnością nie zamykali by tabeli! Mecz z o wiele wyżej usytuowanymi Chłopcami z Ferajny rozpoczęli bardzo solidnie przede wszystkim w obronie. Dodatkowo poprawnie radzili oni sobie w ataku, co zaprocentowało prowadzeniem do przerwy. Po zmianie stron spotkanie w dalszym ciągu było wyrównane i trudno było wskazać faworyta. Niestety Braciom zacięły się celowniki, przez co po przerwie zdołali trafić tylko raz do siatki rywali. Ci też jak na swoje standardy nie strzelili za dużo, ale idealnie tyle, by starczyło to na zwycięstwo w dzisiejszym spotkaniu!

Puchar NL6 1 runda
Dellner Components - Classic 1:6 (1:3)

Dellner: Gracjan Hebbel
Classic: Michał Janiak, Michał Więcek, Jarek Gołdyn, Tomasz Czapliński-2, Wojtek Szreder-2
Zawodnik meczu: Michał Janiak (Classic)

Dellner przegrał z Classic'kiem dokładnie tyle, ile wczoraj Rol Ryż! Oczywiście Classic nie podszedł do dzisiejszego meczu na ,,spince'' którą prezentuję na codzień w lidze. Mimo to brawa za postawę chłopaków z Dellner'a, ponieważ bez ambicji to i od ,,stojącego'' 6-krotnego mistrza NL6 można by było dostać o wiele wyższy wynik.

III liga
Invest Klima - JIM-DRUK 2:8 (1:5)

Klima: Mateusz Warwyńczak, Adam Struś
JIM-DRUK: Kamil Formala, Mateusz Karpiński, Radosław Kmiecik, Jakub Jabłoński-2, Bartek Małyszczycki-3
Zawodnik meczu: Bartek Małyszczycki (JIM-DRUK)

JIM-DRUK kolejny raz pokazuję że jest to ekipa z którą trzeba się liczyć! Jak inaczej można nazwać pełną kontrolę nad spotkaniem, w którym mierzą się z ekipą która po 11 kolejkach była teoretycznie od nich lepsza. Pierwsza połowa to ,,piątka'' zapakowana ekipie Klima, na co ta odpowiedziała zaledwie 1 trafieniem. Po zmianie stron zawodnicy JIM-DRUK mimo młodego wieku, wykazali się dużym doświadczeniem i zamiast chcieć dopić rywala jak największą ilością goli, spokojnie prowadzili grę, co i tak przyniosło im podwyższenie wyniku, ale najważniejsze spokojne dowiezienie pozytywnego wyniku do końca.

I liga
Koneser - My Na Sianie 7:5 (5:4)

Koneser: Leszek Kukiełka, Łukasz Cupisz, Michał Molęda-2, Adam Dziuba-3
MNS: Maciej Ziarkowski, Kornel Wysocki, Patryk Binkowski, Maksymilian Tuźnik-2
Zawodnik meczu: Leszek Kukiełka (Koneser)

Nad Koneserem pojawiło się widmo spadku, przez co od razu nabrali jakby więcej energii! Od początku przeważali nad ,,Saniowcami'' i w pełni zasłużenie prowadzili. W pewnym momencie prowadzili już 4:1 i wydawać się mogło że spokojnie wynik dowiozą do przerwy. Nic bardzie mylnego! Co prawda ostatecznie na przerwę schodzili wygrywając, ale przed tym MNS doprowadziło do wyrównania i chwilę przed końcem gola do szatni strzelił Koneser. W drugiej połowie Koneserzy kolejny raz wyszli dosyć szybko na 2-bramkowe prowadzenie, którego jednak tym razem nie dali sobie wyrwać.

III liga
dmuchane.pl - TRANS-NAUTA 9:4 (3:3)

dmuchane.pl: Adrian Pioch, Mateusz Sieniak, Adam Drzewiecki, Marek Krześniak-2, Kamil Garbarcik-2, Dawid Hańczak-2
TRANS-NAUTA: ?
Zawodnik meczu:
Marek Krześniak (dmuchane.pl)

Wicelider miał problemy od początku spotkania, bowiem TRANS-NAUTA grała na prawdę dobrze. Dodatkowo remis do połowy to potwierdzał i wydawało się że dmuchane.pl kolejny raz w tym sezonie mogą stracić ,,głupie'' punkty z kimś z końca stawki. Druga połowa była już jednak o niebo lepsza w ich wykonaniu i niemal zdominowali w niej swojego przeciwnika. Tylko 1 bramka w niej stracona oraz 6 strzelonych ostatecznie pozwoliło im pozostać na 2 pozycji w ligowej tabeli.

I liga
Baza - ZIP Gdynia 6:1 (4:0)

Baza: Artur Latkowski, Łukasz Bizewski-2, Michał Wrzesiński-3
ZIP: Adam Czarnecki
Zawodnik meczu: Łukasz Bizewski (Baza)

Pojedynek dwóch beniaminków zapowiadał się interesująco mimo odległych od siebie pozycji w tabeli. Baza jednak potwierdziła w nim że początek sezonu był wypadkiem przy pracy, a dla ZIP-a może on być jedynie krótką przygodą w I lidze. ,,Wojskowi'' dominowali od samego początku, nie dając dodatkowo za wiele miejsca przeciwnikom pod swoim polem karnym. Taka gra przyniosła im prowadzenie 4:0 do przerwy i nic nie zapowiadało by przebieg meczu miał się zmienić. Co prawda ZIP po zmianie stron postawił już nieco cięższe warunki, ale nawet na moment nie zagroził Bazie w taki sposób, aby ta zadrżała o pozytywny rezultat.

III liga
Progess Team - SPS Limonka II 5:4 (3:1)

Progress: Marcin Garstka, Adrian Majchrzak, Marcin Mikulski-3
Limonka II: Damian Walkowiak-2, Marco Cybulski-2
Zawodnik meczu: Dawid Marynowski (Progress)

Ścisk w III ligowej tabeli powoduje, że będący na 8 miejscu Progress, po zwycięstwie mógł przesunąć się aż o 4 miejsca! W meczu z rezerwami Limonki grali konsekwentnie, a co za tym idzie również skutecznie. Pozwoliło im to prowadzić do przerwy 3:1. Po zmianie stron Limonka II postanowiła ich trochę postraszyć, zbliżając się na ledwie 1 gola. Jednak dobra gra w obronie okraszona paroma dobrymi interwencjami Ziemanna sprawiły, że ostatecznie Progress mecz wygrał i jest już na 4 miejscu.

I liga
Młody JR Pogórze - Maximus24 4:3 (3:1)

Młody JR: Kamil Zaborowski, Rafał Jahn-3
Maximus: Wojciech Muński, Krzysztof Ziemak-2
Zawodnik meczu: Rafał Jahn (Młody JR)

Maximus komplikuje sobie sytuacje. Już dziś mógł on wskoczyć do strefy barażowej, a zważając na ilość spotkań zaległych, również szanse na awans bezpośredni. Jednak to Młody JR grał z większą determinacją, niemal jakby to im bardziej zależało na zwycięstwie. Spotkanie rozpoczęło się co prawda od wymiany ciosów, ale później do przerwy strzelali tylko czarno-żółci. Po zmianie stron JR jeszcze podwyższył i to mógł być już koniec Maximusa. Ten nie poddawał się co prawda do końca i zdołał nawet doprowadzić do ,,kontaktu'' ale na więcej już nie starczyło i to Pogórze wychodzi zwycięsko z tego pojedynku.