Aktualności

Joga Bonito żegna się z Ekstraklasą! Ważne punkty PROMOTION

• autor: Robson, 2018-11-22 19:12

Smutny dzień w obozie Jogi Bonito. W bardzo ważnym spotkaniu Ekstraklasy grupy spadkowej zespół Marka Lewandowskiego uległ FC Babilon United i nie ma już szans na uniknięcie degradacji. Natomiast dopiero w ostatniej kolejce rozstrzygnie się to, kto uniknie gry w barażu! Zaangażowane dodatkowym meczem są aż cztery ekipy!
Natomiast w II Lidze pewnie wygrały zmierzające po awans Śledzie oraz JNT, które wciąż liczy się w walce o bezpośrednią promocję! Na dole tabeli ważne komplety punktów dla Bękartów i PROMOTION 360.

II liga
Bastion - JNT 1:18 (0:7)
Bastion: Maciej Blok
JNT: Dominik Klecha-9, Patryk Suworow-3, Zbigniew Figura-3, Mikołaj Janowski-2, Krzysztof Rzymek
Zawodnik meczu: Dominik Klecha (JNT)

Walcząca o awans do wyższej ligi ekipa JNT nie zwalnia tempa. Tym razem było o tyle łatwiej ponieważ ich rywale nie mieli zbyt szerokiej kadry. Jeszcze w pierwszych minutach spotkania Bastion będący w pełni sił próbował się przeciwstawić dobrze grającym przeciwnikom, jednak z upływem czasu widać było zmęczenie i niedokładność, które wykorzystywał między innymi Dominik Klecha. Zawodnik JNT strzelając aż 9 bramek niemal w pojedynkę ustalił wynik spotkania. Bastion w dzisiejszym meczu stać było jedynie na honorową bramkę którą zdobył Maciej Blok. Ostatecznie JNT wygrywa 18:1

II liga
Bękarty - WS Stumet 7:1 (3:0)
Bękarty: Michał Sobala-2, Maciek Wałdowski-2, Tomasz Kujawski, Sebastian Filipkowski,
Dawid Smarzyński
WS Stumet: Mateusz Jaworski
Zawodnik meczu: Kuba Piaskowski (Bękarty)

"Mecz przyjaźni" zdecydowanie na korzyść Bękartów. W pierwszych minutach po gwizdku sędziego obie ekipy próbowały zaskoczyć czymś rywala jednak jedni i drudzy nie mieli zbyt wiele szczęścia w wykończeniu swoich sytuacji bramkowych. Dopiero czerwona kartka dla Krystiana Zysko zupełnie odmieniła przebieg gry i po wykorzystanym rzucie karnym "bordowi" zaczęli punktować rywala. Jeszcze w pierwszej połowie wyszli na pewne trzy bramkowe prowadzenie, dzięki czemu na przerwę schodzili w dobrych humorach. Po zmianie stron Bękarci dalej byli w gazie, a dobra postawa Maćka Nowaka między słupkami sprawiła że mogli myśleć tylko o ataku co zaowocowało kolejnymi bramkami. Dzięki tej wygranej "bordowi" oddalają się od strefy spadkowej.

Ekstraklasa grupa spadkowa
KP Grabówek - Salos Rumia 10:3 (4:0)
KP Grabówek: Krzysztof Klukowski-5, Łukasz Krzemiński-2, Ireneusz Hintz-2, Paweł Reda
Salos Rumia: Karol Kornatowski, Paweł Szejko, samobój
Zawodnik meczu: Sławek Hermanowski (KP Grabówek)

Zawodnicy KP Grabówek zagrali dziś koncertowo, a głównym dyrygentem drużyny był niewątpliwie Krzysztof Klukowski . Już w pierwszej części dało się zauważyć boiskowe doświadczenie po stronie Grabówka i mimo nieustannych ataków ze strony Salosu to oni schodzili na przerwę ze sporą przewagą bramkową. Zdecydowanie za czyste konto w pierwszych 25 minutach należy pochwalić Patryka Murawskiego oraz Sławomira Hermanowskiego , którzy byli niczym mur nie do przejścia dla dzisiejszego rywala. Po zmianie stron piłkarze grający w biało niebieskich koszulkach w kratę dobijali rywala ,a głównym katem okazał się Krzysztof Klukowski który strzelając aż 5 bramek znacznie przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny. Pomimo dwóch kontuzji w trakcie meczu i gry w "szóstkę" KP Grabówek zagrał dziś jeden ze swoich najlepszych meczy w Ekstraklasie pokonując aż 10:3 zawodników z Rumi. Dzięki wysokiej wygranej KP Grabówek może uniknąć barażu o ekstraklasę przy korzystnych dla siebie wynikach z innych spotkań.

II liga
Promil Gdynia - Śledzie 0:10 (0:3)
Śledzie: Michał Kajak-6, Kamil Malinowski-3, Dawid Rozpędowski
Zawodnik meczu: Michał Kajak (Śledzie)

Czwarty raz w tym sezonie Śledzie z dwu cyfrówką. Tym razem licznik zatrzymał się na dziesięciu trafieniach ,a większość z nich po raz kolejny zaliczył niezawodny Michał Kajak. Promil pomimo walki do ostatniego gwizdka nie był w stanie wbić choćby jednego gola przy tak dobrze grających rywalach. Okazałe zwycięstwo może być kluczowe w końcowej fazie sezonu dając szansę na zdobycie mistrzostwa drugiej ligi.

Joga Bonito - FC Babilon United 1:3 (0:0)
Joga Bonito: Adam Burkacki
FC Babilon: Jakub Krefft-2, Jakub Izdebski
Zawodnik meczu: Dawid Stefan (Babilon)

Wyrównany pojedynek pomiędzy ekipami z dołu Ekstraklasy. W pierwszej części sporo ataków z obu stron jednak brak skuteczności lub dobra postawa bramkarzy sprawiła że nie zobaczyliśmy nawet jednej bramki. Po zmianie stron z lepiej nastawionymi celownikami wyszła ekipa Babilonu ,która po bramkach Jakuba Kreffta oraz Jakuba Izdebskiego wygrała to spotkanie 3:1. Wygrana o tyle ważna że daje jeszcze szansę na uniknięcie baraży. Na pochwałę zasługuje również bramkarz Babilonu który pomimo wpuszczonej jednej bramki bardzo dobrze spisywał się dziś między słupkami.

II liga
Studio Prime JBG - PROMOTION 360* 4:13 (1:6)
JBG: Michał Kościelski-2, Wojciech Chojke, Jakub Czaja
PROMOTION 360*: Mirek Meller-4, Piotr Górak-2, Szymon Pudło, Maciej Sielakow, Karol Biały,
Adam Myszk-3, samobój
Zawodnik meczu: Mirek Meller (PROMOTION)

Drużyna PROMOTION 360* zdecydowanie chce uniknąć bezpośredniego spadku. Od pierwszych minut mocno zmotywowani ruszyli na przeciwnika, a dzięki niesamowitej skuteczności już w pierwszych 25 minutach prowadzili aż 6:1. Po zmianie stron festiwal strzelecki trwał w najlepsze i kolejne bramki dokładali zawodnicy prowadzeni przez Arkadiusza Urbaniaka. JBG nie było w stanie powstrzymać dobrze grającego Mirka Mellera i spółki ,a cztery zdobyte gole nie były im w stanie zapewnić choćby remisu w tym spotkaniu.

JR Pogórze - FC Chylonia 4:13 (3:7)
JR Pogórze: Łukasz Knioch-2, Patryk Wychnowski, Paweł Balbier
FC Chylonia: Bartek Trocki-3, Krzysztof Idzi-3, Ivan Nesteriuk-3, Daniel Sikora-2, Dawid Szołomicki
Zawodnik meczu: Ivan Nesteriuk (FC Chylonia)

- W tak mocno okrojonym składzie nie ma realnych szans na rywalizowanie z zespołem z Chyloni - mówił jeszcze przed meczem Janusz Rodziewicz, opiekun JR Pogórze.
Rzeczywiście, w czwartkowy późny wieczór JR nie skompletował odpowiedniego składu, co Chylonia wykorzystała bezlitośnie. Już do przerwy zespół w białych koszulkach prowadził 7:3. Druga połowa tylko potwierdzała dominację ekipy z Chyloni.
Zespół ten jest już pewien tego, iż wiosną będzie występował na boiskach Ekstraklas! Natomiast podopieczni Janusza Rodziewicza mocno skomplikowali sobie sytuację. Wydawało się, że pewnie unikną gry w barażu o utrzymanie, a tymczasem spadli na 9 miejsce w ligowej tabeli i teraz muszą wygrać ostatnie spotkanie z Joga Bonito, a dodatkowo liczyć na korzystne rozstrzygnięcia w pozostałych meczach! Wszystko rozstrzygnie się w czwartek 29 listopada!