FC Nankatsu ogrywa Strażaków! Arex i EPO wygrywają w III...

• autor: Robson, 2018-11-23 18:17
FC Nankatsu ogrywa Strażaków! Arex i EPO wygrywają w III Lidze!

Ważne zwycięstwo EPO! Arex też punktuje na zakończenie kolejnego tygodnia zmagań na boiskach NL6. W I Lidze FC Nankatsu pokonuje niespodziewanie walczący o awans zespół KM PSP Gdynia!

Dellner Components - Arex Gdynia 3:7 (3:4)
Dellner: Patryk Opaliński-2, Gracjan Hebel
Arex: Maciej Cichy-5, Bartosz Meller, Rafał Mitianiec
Zawodnik meczu: Maciej Cichy (Arex Gdynia)

Przed meczem między drużynami była różnica aż 10 punktów i wydawać się mogło że usytuowana wyżej w tabeli drużyna Arexu bez problemu doliczy kolejne trzy oczka dające szansę na awans do wyższej ligi. Nic bardziej mylnego ponieważ od pierwszego gwizdka mecz toczył się na bardzo wyrównanym poziomie a drużyna Dellnera nie pozwalała za bardzo poszaleć dzisiejszemu rywalowi. Świadczyć może o tym wynik do przerwy który zwiastował jeszcze ciekawszą drugą część spotkania. Po przerwie mecz był już zupełnie inny, co prawda walki z obu stron nie brakowało ale bramki strzelała już tylko ekipa Arexu. Dzięki dobrej formie strzeleckiej Macieja Cichego, Arex Gdynia odnotowuje ważne i wysokie zwycięstwo 7:3.

EPO - Iskra Gdynia 4:3 (3:3)
EPO: Maciej Kaźmierczak JR -2, Igor Jankowski, Mateusz Czerniawski
Iskra Gdynia: Artur Zieliński-2, Jarosław Chwyć
Żółta kartka: Maciej Kaźmierczak JR-2
Czerwona kartka: Maciej Kaźmierczak JR
Zawodnik meczu: Maciej Kaźmierczak (EPO)

Bardzo ważny mecz w kontekście ligowej tabeli dla obu ekip. Zwycięstwa bardziej potrzebowali zawodnicy Iskry ,którzy od początku mocno ruszyli pod bramkę przeciwnika. Szybko strzelone trzy bramki i wydawać się mogło że mecz mają pod kontrolą. Niestety dla nich jeszcze przed przerwą EPO wzięło się za odrabianie strat i mieliśmy już 3:3. Po zmianie stron mecz pełen walki i emocji w kórym więcej zimnej krwi zachowali bardziej doświadczeni zawodnicy EPO. Dzięki dzisiejszej wygranej dokładają do swojego dorobku kolejne 3 punkty, które sprawiają że bezpośredni awans jest już niemal pewny

KM PSP Gdynia - FC Nankatsu 2:3 (0:1)
KM PSP: Adam Ulan, Laskowski
FC Nankatsu: Bartek Sikorski, Andrzej Szpyrko, Kacper Wantoła
Zawodnik meczu: Andrzej Szpyrko (FC Nankatsu)

Główny kandydat do awansu podejmował dziś walczącą do samego końca ekipę FC Nankatsu. W pierwszej połowie mecz bardzo wyrównany, obie ekipy miały swoje sytuacje, jednak więcej szczęścia było po stronie Nankatsu. Po nieco zaskakującym wyniku z pierwszej połowy "strażacy" nie zamierzali odpuszczać i w drugiej części wzięli się za odrabianie strat. Niestety dla nich FC Nankatsu ostatecznie okazał się o bramkę lepszy przec co musieli przełknąć gorycz porażki. Po dzisiejszej przegranej KMP SP skomplikowali sobie bezpośredni awans do Ekstraklasy.

autor: ~player 2018-11-25 14:40:16

avatar Jakaś aktualizacja klasyfikacji strzelców 1 ligi się w końcu pojawi?