Aktualności

,,Strażacy'' coraz bliżej elity! Baza ściga się z Maximusem...

• autor: Maciek, 2018-11-28 23:13
,,Strażacy'' coraz bliżej elity! Baza ściga się z Maximusem o baraże!

Nie bez problemów KM PSP pokonało dzisiaj Coronę, która mimo zajmowanego ostatniego miejsca w tabeli, postawiła się faworytami. O ostatnie miejsca dające baraże walczą Baza i Maximus. Ci pierwsi mają przewagę 3 punktów, lecz seledynowym zostały o 2 mecze więcej do rozegrania. Nic na dobrą sprawę nie jest jeszcze wiadome w III lidze. Tam walka o awans będzie trwać prawdopodobnie do ostatniej kolejki. Bliżej celu, są po dzisiejszych meczach Invest Klima, dmuchane.pl i JIM-DRUK, z czego ci dwaj ostatni 3 punkty wywalczyli po meczach z innymi czołowymi ekipami. Przełamania odnotowały Jastrzębie i HG Solutions. ,,Czarne koszule'' chociaż pozostają bez zwycięstwa, po dłuższym czasie wywalczyli ,,punkcik''. HG natomiast wygrało 2 mecz w sezonie, co przesunęło ich o 2 miejsca w górę.

III liga
HG Solutions - Dellner Components 8:1 (4:0)

HG: Bartek Kuhn, sam., Mateusz Rycerz, Mateusz Bieszke-5
Dellner: Patryk Opaliński
Zawodnik meczu: Mateusz Bieszke (HG)

Mecz bez większej historii, ze zdecydowaną przewagą jednej z drużyn. Jakby spojrzeć w tabele, po tym krótkim opisie wydawałoby się że to Dellner powinien być tym zwycięskim zespołem. Nic bardziej mylnego! Mające w swoim dorobku ledwie 3 punkty po 9 meczach HG Solutions zagrało najlepszy swój mecz w sezonie. Już do przerwy było 4:0 i nic nie zapowiadało zmiany rozkładu sił w tym spotkaniu. W drugiej połowie HG zagrało bardzo równo i kolejny raz trafiło do siatki rywali 4 razy, tym razem jednak dając wbić sobie 1 gola honorowego, który ostatecznie i tak nic nie zmienił.

III liga
Jastrzębie - Rebels AIC 2:2 (1:1)

Jastrzębie: Jacek Malek, Łukasz Juszczyk
AIC: Krystian Pobłocki-2
Zawodnik meczu: Adrian Dworakowski (Jastrzębie)

Jastrzębie jako pierwsze wyszły na prowadzenie, chociaż to Rebelsi byli od pierwszych minut stroną więcej grającą w piłkę. Do przerwy jednak ledwie udało im się wyrównać. Po zmianie stron AIC chciało w końcu prowadzić, lecz świetnie między słupkami ,,Czarnych koszul'' spisywał się Adrian Dworakowski. Zainspirował on swoich kolegów do ataków, które przyniosły im bramkę na 2:1! Rebels nie poddawało się mimo bezsilności, co na reszcie przyniosło im oczekiwany rezultat. Bramką na 2:2 myśleli że otworzyli sobie wolną drogę do zwycięstwa. Z głowy wybił im to jednak wspomniany Dworakowski, który zapewnił swoim kolegom dopiero czwarty punkt w tym sezonie!

III liga
Invest Klima - TRANS-NAUTA 9:3 (3:1)

Klima: Tomasz Staszewski, Adam Struś, Paweł Łączny-2, Damian Miernik-2, Sebastian Brunath-3
NAUTA:
Zawodnik meczu:
Sebastian Brunath (Klima)

Po wysokiej zeszłotygodniowej porażce z młodzikami Bałtyku, dziś Invest Klima miała okazję ,,odbić się'' na ich drugim zespole. I dokładnie tak zrobili! Pierwsza połowa to ich przewaga, która przekuła się w prowadzenie do przerwy, chociaż stosunek 2 bramek wcale nie odbierał jeszcze szans przeciwnikom. Po zmianie stron Klima już jednak zaczęła powoli odjeżdżać, a po ogólnym przebiegu spotkania małe były szanse na jakąś diametralną zmianę wyniku. Ostatecznie dawna Tawerna zgarnia 3 punkty i dalej walczy o awans w bardzo ciasnym ,,czubie'' III ligi.

I liga
Baza - Młody JR Pogórze 8:5 (2:1)

Baza: Tomasz Zielecki-2, Łukasz Bizewski-2, Michał Wrzesiński-2, Artur Latkowski-2
Młody JR: Karol Konkol, Karol Olejniczak-2, Patryk Czabrowski-2
Zawodnik meczu: Tomasz Zielecki (Baza)

Gdyby nie początek sezonu, Baza spokojnie biła by się w tej chwili o awans bezpośredni. Mimo tego potrafili oni się podnieść i w takich meczach jak ten z Młodym JR stawia się ich w roli faworytów. Czarno-żółci też zaliczyli zwyżkę formy, przez co w pierwszej połowie napsuli ,,Wojskowym'' wiele krwi. Mimo wszystko Bazie udało się prowadzić do przerwy 2:1, lecz taki wynik na prawdę za wiele nigdy nie mówi. W drugiej połowie mieliśmy małą strzelaninę z obu stron. Dziś jednak większym arsenałem dysponowała Baza, w której 4 zawodników zgodnie zdobyło po 2 gole! Dzięki temu udało im się zdobyć cenne 3 punkty, które coraz bardziej przybliżają ich do baraży o grę w elicie.

III liga
Iskra Gdynia - JIM-DRUK 3:5 (3:2)

Iskra: Klaudiusz Zapora, Filip Pieczyński, Bryan Tomczak
JIM: ?
Zawodnik meczu: ?

Ten mecz śmiało można było nazwać derbami młodzieżowych Gdyńskich klubów. Bowiem Iskra mierzyła się z JIM-DRUKIEM, pod którego nazwą kryją się juniorzy Bałtyku. I jak na derby przystało, od pierwszej minuty mieliśmy na boisku walkę! Gol za golem, a dodatkowo mądra i zaangażowana gra z obu stron przyniosła nam na prawdę dobrą pierwszą połowę, wygraną przez Iskrę ledwie 1 trafieniem. Prowadzenie to chyba ich przerosło, ponieważ po zmianie stron nie potrafili oni już ani razu znaleźć drogi do bramki rywala! Ci za to najpierw odrobili skromne i tak straty, a później dołożyli kolejne 2 bramki, odnosząc zwycięstwo które winduję ich przy okazji na 2 miejsce w tabeli.

I liga
KM PSP Gdynia - Corona 1999 9:4 (2:2)

KM PSP: Gracjan Szutenberg, Marcin Nowak, Marek Korzeniowski-2, Krzysztof Grablowski-2, Tomasz Lewańczyk-3
Corona: Xena Taracenko, Mateusz Mazurek-3
Zawodnik meczu: Tomasz Lewańczyk (KM PSP)

Corona to zdecydowanie drużyna nie na spadek - Tak ich dzisiejszą grę podsumował sędzia Tomek Konkiel. I rzeczywiście, Corona sprawiła w pierwszej połowie wielkie problemy ,,Strażakom'', którzy przecież zaraz mogą znaleźć się w Ekstraklasie. Patrząc na fakt że ekipa Pawła Filody jest za to ostatnia, wynik remisowy był sensacją. Po zmianie stron zmęczenie ewidentnie zaczęło brać górę i KM PSP zaczęło dzięki temu grać swoją ,,klepę''. Ostatecznie w wyniku końcowym obyło się bez niespodzianki, chociaż i tak Coronie należą się wielkie brawa za postawę w spotkaniu z ,,potentantem''.

III liga
Alexander - dmuchane.pl 3:9 (1:5)

Alexander: Maciej Kiciński, Marek Liszewski-2
dmuchane.pl: Mateusz Sieniak, Dawid Hańczak, Marek Krześniak, Adam Drzewiecki-2, Maciej Plata-2, Kuba Narloch-2
Zawodnik meczu: Kuba Narloch (dmuchane.pl)

Alexander po ostatnich spotkaniach zdawał się być w wysokiej formie. Dlatego też spotkanie z dmuchane.pl można było uznawać za hitowe. Niestety jednak, drużyna Michała Zorna przystąpiła do spotkania bez bramkarza i właściwie to pogrzebało jakiekolwiek nadzieję na super starcie. Dmuchane.pl wykorzystując to spore osłabienie, wpakowali do połowy już 5 bramek, sami przy tym tracąc tylko jedną. Po zmianie stron, mecz przypominał taki typowy ,,na dogranie''. Zobaczyliśmy kilka bramek, ale o emocjach mogliśmy już zapomnieć. Alexander stracił tym samy trochę dystansu do czołówki, a dmuchane.pl awans ma niemal na wyciągnięcie ręki.

I liga
Maximus24 - ZIP Gdynia 13:4 (5:2)

Maximus: Marcin Warszawski-2, Krzysztof Ziemak-3, Jarosław Winnicki-3, Kamil Kiełb-5
ZIP: Daniel Piesik, Mateusz Dąbrowski, Łukasz Lewandowski-2
Zawodnik meczu: Marcin Warszawski (Maximus)

Maximus zmiażdżył ZIPa! Tak w skrócie można podsumować to co się stało przede wszystkim w drugiej połowie. Zaczynając jednak od pierwszej, chociaż seledynowi byli stroną dominującą, broniący się przed spadkiem ZIP dawał jeszcze radę odpowiadać na ataki rywali. 5 bramek Maximusa jednak w zupełności wystarczyło, aby zbudować sobie spokojną przewagę przed przerwą. Po zmianie stron Maximus pokazał, czemu w dalszym ciągu bije się on o awans do Ekstraklasy. Zdemolował on ZIPa, strzelając lekko ponad 2-cyfrową liczbę bramek. Tym samym Maximus jest coraz bliżej baraży, a ZIP już tylko przy pomocy cudu może się uratować przed barażami, ale tymi spadkowymi.