Aktualności

KM PSP w końcu w Ekstraklasie! Emocje w grze o utrzymanie w...

• autor: Maciek, 2018-11-30 23:15
KM PSP w końcu w Ekstraklasie! Emocje w grze o utrzymanie w I lidze!

Dopiero za trzecim podejściem ,,Strażakom'' udało się awansować do Ekstraklasy, chociaż za każdym razem byli już tego blisko. Dzięki remisowi, w I lidze pozostanie Koneser. Mniej szczęścia ma Corona, która po porażce z ZIPem żegna się z tą ligą. ZIP natomiast właśnie dzięki temu zwycięstwu, o utrzymanie powalczy jeszcze w barażach. Podobną sytuację mają Bracia, którym dziś udało się pokonać Bad Boys'ów. Mimo pewnego awansu, sezon bez porażki chce zaliczyć Nevada, która pokonała nie bez problemów MNS. W III lidze coraz bliżej awansu są EPO i Arex, którzy dziś pewnie wygrali swoje mecze. Do II ligi jak walec zmierza również AGSP, który dziś po bardzo ciekawym meczy ograł Progress Team, który też zresztą swoją grą zasługuję na awans.

I liga
Bad Boys - Bracia 3:6 (2:3)

Bad Boys: Karol Kamrowski, Marcin Meller, Tomasz Kapeluch
Bracia: Tomasz Radtke-2, Marcin Rutkowski-3
Zawodnik meczu: Marcin Rutkowski (Bracia)

Pierwsza dobra połowa Braci to już od dłuższego czasu standard. Problemem jest u nich natomiast zawsze to, co się dzieję po przerwie. Tym razem jednak musieli wygrać spotkanie, aby nie patrząc się na mecz Corony z ZIPem, na pewno nie spaść bezpośrednio, lecz zapewnić sobie grę w barażach o utrzymanie. Do przerwy realizowali plan w 100%, prowadząc skromnie 1 trafieniem. Najważniejsze dla nich jednak było to, aby zagrać tak również w drugiej połowie. W niej zagrali przede wszystkim solidnie w obronie, tylko raz dając wbić piłkę do własnej bramki. Sami zaś podwoili swój wynik strzelecki sprzed przerwy, dzięki czemu wywalczyli niezbędne do podtrzymania szans na uniknięcie spadku punkty!

I liga
My Na Sianie - Nevada Gdynia 8:10 (5:6)

MNS: Maciej Ziarkowski, Tomasz Raszke-2, Kornel Wysocki-5
Nevada: Rafał Piotrowski, Damian Podkański-4, Rafał Malanowski-5
Zawodnik meczu: Rafał Malanowski (Nevada)

Wynik otworzyli ,,Sianowcy'' i co ciekawe Nevada bardzo długo nie mogła się po tym otrząsnąć, szukając swojego rytmu. MNS było w tym okresie siłą przeważającą, lecz nie potrafili tego przekuć w przewagę na boisku. Ogólnie była to bardzo bramkostrzelna połowa, która wydawałoby się skończona zostanie remisem. Jednak w ostatniej akcji przed przerwą, bramkę na 6:5 strzeliła Nevada. Po zmianie stron, to Nevada wyraźnie przeważała, lecz My Na Sianie dzielnie walczyli. Mimo to nie zdołali jako pierwsza drużyna urwać Nevadzie punktów, chociaż przebieg gry mówił że mogli na to zasłużyć.

III liga
EPO - SPS Limonka II 5:0 (2:0)

EPO: Rafał Bogdański, Jarosław Lupa, Damian Jastrzębski-3
Limonka II:
Zawodnik meczu: Damian Jastrzębski (EPO)

EPO nie dawało za dużo pograć drugiej drużynie Limonki. Już do przerwy nie dali im strzelić ani jednej bramki, chociaż sami nie grzeszyli siłą ofensywną. W drugiej połowie w dalszym ciągu stawiali na żelazną obronę, która pozwoliła im zachować czyste konto. Dodatkowo strzelając łącznie 5 bramek jeszcze bardziej EPO przybliżyło się do awansu.

I liga
FC Nankatsu - Koneser 3:3 (3:1)

Nankatsu: Bartosz Plichta, Tomasz Zadrożny-2
Koneser: Jakub Łapa, Łukasz Cupisz-2
Zawodnik meczu: Przemysław Kuchta (Nankatsu)

Koneserowi do utrzymania wystarczał remis, lecz grające już właściwie o ,,pietruszkę'' Nankatsu nie zamierzało tego spotkania odpuszczać. Przyniosło im to szybkie prowadzenie, a zarazem utrzymanie go do końca połowy. W drugiej części spotkania Koneser rzucił wszystkie siły do ataku, lecz nie do pokonania był między słupkami Przemysław Kuchta. Koneser jednak w końcu dopiął swego i pod naporem udało im się strzelić 2 bramki. Emocje były jednak do samego końca, bowiem mimo wszystko nadal w bramce fioletowych świetnie spisywał się ich bramkarz. Koneser dowiózł jednak zwycięski remis do samego końca, dzięki czemu pozostaje on w I lidze na kolejny sezon!

I liga
Arex Gdynia - #poprostu bistro 15:5 (7:1)

#poprostu: Krzysztof Darga, Krzysztof Kwidziński, Marek Wilczewski-3
Arex: Rafał Zdziobek, Bartosz Miller-2, Rafał Mitianiec-6, Maciej Cichy-6
Zawodnik meczu: Maciej Cichy (Arex)

Drużyna Arexu zwycięstwo zapewniła sobie na dobrą sprawę już w pierwszej połowie. Bowiem wynik 7:1 z drużyną z końca stawki można stawiać w takich kategoriach. Po przerwie mecz przerodził się w ,,luźną gierkę'' w której kilka bramek postrzelali również zawodnicy #poprostu. Mecz ostatecznie zakończył się 10 bramkową przewagą Arexu, który jest na dobrej drodze do awansu na koniec sezonu.

I liga
ZIP Gdynia - Corona 1999 8:5 (5:2)

ZIP: Mateusz Ciechanowski-2, Daniel Piesik-2, Łukasz Lewandowski-4
Corona:
Zawodnik meczu:
Łukasz Lewandowski (ZIP)

Zasady przed tym meczem były proste. Przegrany spadał z ligi! ZIP miał nieco bardziej komfortową sytuacja, gdyż nawet remis sprawiał że to oni o pozostanie w I lidze jeszcze powalczą w barażach. Jednak nie zamierzali się oni bawić w półśrodki i od początku ruszyli na rywali. Corona natomiast w niczym nie przypominała drużyny, która na początku tygodnia sprawiła nawet problemy ,,Strażakom''. Do przerwy mieliśmy 5:2 dla ZIPa i na tą chwilę to Corona była jedną nogą w II lidze. Po przerwie, ZIP zagrał bardzo konsekwentnie i na każdą strzeloną bramkę przeciwnika, odpowiadał tym samym. Dzięki tej regularności udało im się dowieść prowadzenie do końca, które sprawia że będzie im dane o I ligę jeszcze zawalczyć, chociaż potencjalni rywale z niższej ligi są w tym roku wyjątkowo mocni!

III liga
Progress Team - AGSP 3:6 (0:2)

Progress: Szymon Wiatrowski, Adrian Majchrzak, Marcin Mikulski
AGSP: Marcin Rumian, sam., Mateusz Filipski-2, Rafał Murawski-2
Zawodnik meczu: Rafał Murawski (AGSP)

Wielkie problemy sprawił Progress Team ekipie AGSP!  Bardzo zacięta pierwsza połowa, w której dłuższą chwilę nie padały bramki. Jak już ktoś je strzelał, była to jednak ekipa Trenerów Szkółek AG. Wcale to nie oznacza że błękitni byli słabsi. Bardziej należy tu użyć słowa mniej skuteczni. Sytuacji z obu stron było bowiem mniej więcej tyle samo, a to za sprawą szybkich kontr byłego Saturna. Po zmianie stron, gola na 3:0 strzelili żółto-niebiescy i wydawało się że teraz już dobiją rywali. Ci jednak nie zamierzali się poddawać i w odstępie ledwie 2 minut, udało im się doprowadzić do stanu 3:2! Dalsza część spotkania pozwalała wietrzyć małą niespodziankę. Doświadczenie jednak wzięło ostatecznie górę, lecz Progress Team mimo wszystko może czuć dumę po bardzo dobrze zagranym spotkaniu z ekipą, która przecież od początku wejścia do ligi spokojnie mogła by grać nawet w Ekstraklasie.

I liga
KM PSP Gdynia - Maximus24 12:5 (6:1)

KM PSP: Marcin Nowak-2, Tomasz Lewańczyk-5, Gracjan Szutenberg-5
Maximus: Mariusz Makiełła, Wojciech Muński-2, Damian Talaśka-2
Zawodnik meczu: Gracjan Szutenberg (KM PSP)

Jedni mogli zapewnić sobie awans do Ekstraklasy, drudzy awansować na miejsce dające prawo gry w barażach do elity. Bardziej chyba zależało jednak tym pierwszym, ponieważ ,,Strażacy'' zagrali niemal idealną pierwszą część spotkania. Mimo że seledynowi wcale nie zagrali w niej źle, do przerwy przegrali 1:6! Po zmianie stron, PSP nieco odpuściło w obronie, lecz ofensywa nadal imponowała skutecznością. Kolejne 6 goli wbitych rywalom załatwiło sprawę i Strażaków w końcu zobaczymy w Ekstraklasie!