Aktualności

W III lidze nadal wiele niewiadomych!

• autor: Maciek, 2018-12-03 23:52

Mimo aż 5 miejsc gwarantujących bezpośredni awans, oraz 2 barażowych, tylko AGSP może być pewne tego pierwszego, a łącznie w grze o II ligę, pozostaje jeszcze 8 innych zespołów, a jesteśmy w trakcie rozgrywania przed ostatniej kolejki! Wspomniane AGSP już straszy przyszłych przeciwników, wygrywając dziś 8:0 z EPO, które jest przecież wiceliderem. Spotkanie bezpośrednie zagrały również zespoły z miejsc 3 i 4. Tutaj mecz był zdecydowanie bardziej wyrównany, a Arex Gdynia okazał się lepszy od dmuchane.pl ledwie o 1 trafienie. Sprawę skomplikował dziś sobie Progress Team, który poległ dziś po bardzo zaciętym boju z ,,Rebelsami''. Ich potknięcia nie wykorzystał Alexander, przegrywając z Invest Klimą - będącą dzięki temu bliżej awansu. W spotkaniach ekip które grają już jedynie ,,o pietruchę'' Dellner pewnie wygrał z Jastrzębiami, a HG Solutions zwyciężyło #poprostu bistro.

III liga
Rebels AIC - Progress Team 3:2 (2:2)

AIC: Daniel Fularczyk, Jakub Szymkowiak, Andrii Birchenko
Progress: Szymon Więtrowski, Dawid Marynowski
Zawodnik meczu: Krystian Pobłocki (AIC)

Wydawało się, że Progress po bardzo dobrze zagranym piątkowym meczu z AGSP, teraz do końca sezonu będzie grał jak nakręcony i awansuje. I rzeczywiście początek spotkania mógł na to wskazywać. Błękitni bardzo szybko wyszli na 2-bramkowe prowadzenie. Wtedy jednak zmęczenie poprzednim spotkaniem chyba zaczęło dawać o sobie znać. AIC bowiem wyrównało i taki też wynik pozostał do przerwy. Po zmianie stron, na boisku zrobiło się bardzo dużo walki, której żadna ze stron nie mogła dłuższy czas przekuć w bramki. Wtedy na prowadzenie wyszli ci, którym na zwycięstwie teoretycznie zależało mniej. Rebelsi uzyskane 3:2 utrzymali ostatecznie do końca, czym mocno skomplikowali Progress'owi sytuacje w tabeli.

III liga
Dellner Components - Jastrzębie Gdynia 7:1 (4:0)

Dellner: Mikołaj Wilk, Daniel Elwart, Dominik Szarowski, Andrzej Brzozowski, Gracjan Hebel-3
Jastrzębie: Waldek Kownacki
Zawodnik meczu: Bartek Drespa (Dellner)

Jastrzębie coraz bliżej zakończenia sezonu bez choćby jednego zwycięstwa! Dellner już początkowej fazie spotkania przeszedł do mocnej ofensywy, co zaprocentowało 3 szybkimi bramkami. Później nieco stonowali, ale to i tak pozwoliło im zejść na przerwę prowadząc 4:0. Po przerwie za dużo na boisku się nie zmieniło, a drużyna Jakuba Skiba do swojego dorobku dołożyła kolejne 3 trafienia. Jastrzębiom udało się jeszcze strzelić gola honorowego, chociaż trzeba podkreślić, że gdyby nie dobra postawa Patryka Drespy między słupkami przeciwnika, mogli ich strzelić trochę więcej.

III liga
#poprostu bistro - HG Solutions 7:8 (3:5)

#poprostu: Grzegorz Andrzejczyk, Dawid Kotowski-2, Krzysztof Darga-2, ?-2
HG: Mateusz Rycerz, Patryk Kurleto, Bartek Kuhu, sam., Mateusz Bieszke-4
Zawodnik meczu: Mateusz Bieszke (HG)

HG Solutions w końcu zaczęło grać! Szkoda dla nich jedynie tego, że przebudzenie nastąpiło na samym kresie sezonu. Dodać jednak trzeba, że od początku mieli w przewagę w postaci faktu, że rywale zagrali bez nominalnego bramkarza. I kto wie, czy wynik nie byłby w innym wypadku zgoła odmienny. HG wygrywało bowiem do przerwy 2 bramkami, lecz parę z nich ewidentnie padły z powodu braku doświadczenia zawodnika z pola stojącego dziś między słupkami. Po zmianie stron, Solutions odjechali w pewnym momencie na 4 bramki i wydawało się że teraz już tylko będą powiększać prowadzenie. Nagle przebudziło się bistro, które niespodziewanie zaczęło gonić wynik. Strzelili oni nawet bramkę kontaktową, lecz czasu na wyrwaniu punktu już zabrakło i to drużyna Mateusza Rycerze wygrywa drugie spotkanie z rzędu.

III liga
dmuchane.pl - Arex Gdynia 3:4 (2:2)

dmuchane.pl: Kuba Narloch, Marek Krześniak, Dawid Hańczak
Arex: Rafał Mitianiec, Maciej Cichy-3
Zawodnik meczu: Maciej Cichy (Arex)

Spotkanie 3 i 4 drużyny w ligowej tabeli nie zawiodło! Już pierwsze minuty pokazały że obu ekipom zależy na zwycięstwie, które w znacznym stopniu przybliży do awansu. Do przerwy jednak ciężko było odpowiedzieć na pytanie kto zdobędzie 3 punkty, czy może będzie podział punktów jak po 25 minutach. Pierwsze fragmenty drugiej połowy należały jednak do Arexu, który wypracował sobie 2-bramkowe prowadzenie. Później bardzo konsekwentnie starał się go bronić i mimo utraty 1 bramki, wynik 4:3 udało się ostatecznie utrzymać, przy okazji awansując na 2 miejsce!

III liga
Invest Klima - Alexander 5:2 (2:2)

Klima: Sebastian Brunath-2, Michał Przytarski-3
Alexander: Marek Liszewski-2
Zawodnik meczu: Michał Przytarski (Klima)

Wyrównana pierwsza część spotkania, w której ciężko było wskazać faworyta. Na 2 bramki Klimy w tej połowie, taką samą ich ilością odpowiedział Marek Liszewski - który był niezwykle zmotywowany przed ,,meczem ostatniej szansy'' na awans bezpośredni. Dziś niestety pomoc ze strony jego kolegów była zbyt znikoma, a dodatkowo Invest Klima zagrała lepiej po przerwie. Strzelając 3 bramki - tracąc przy tym żadnej - ma coraz większe szansę na promocje do wyższej ligi.

III liga
AGSP - EPO 8:0 (5:0)

AGSP: Łukasz Borkowski-2, Mateusz Filipski-2, Rafał Murawski-4
EPO:
Zawodnik meczu:
Damian Kucharski (AGSP)

Ten mecz pokazał przepaść jaka dzieli AGSP od reszty ligi! zmierzyli się oni bowiem z drużyną EPO, która na 2 kolejki przed końcem zajmuję pozycję wicelidera, tuż za plecami ekipy trenerów AG. Żółto-niebiescy na ten mecz ewidentnie się ,,spieli'' pokazując że wiele z rozegranych meczów nie rozgrywali na 100%. EPO mimo wielkiej motywacji przed jak i w trakcie meczu, nie potrafiło stworzyć sobie zbyt wielu szans. Dodatkowo musieli odbierać na prawdę konstruktywne akcję rywali, którzy już do przerwy wygrywali 5:0. Po zmianie stron nie wiele się zmieniło. EPO miało kilka sytuacji w których mogli strzelić gola, lecz ostatecznie Damian Kucharski utrzymał czyste konto. Jego koledzy natomiast dołożyli jeszcze 3 trafienia i już straszą II-ligowych przeciwników przed przyszłym sezonem!