Aktualności

Classic Gdynia po raz siódmy mistrzem NL6!!!

• autor: Maciek, 2018-12-05 23:57

Classic wygrywa 7 ligowy tytuł, z ostatnich 8 możliwych do zdobycia! Wyczyn ten smakuje o tyle lepiej, że do ostatniej kolejki po piętach dreptało im DT City, które zostało przez nich 2-krotnie pokonane w grupie mistrzowskiej, co jeszcze bardzie obrazuję że drużyna Jarka Gołdyna mistrzostwo zdobyła zasłużenie. W meczu drużyn które uplasowały się tuż za nimi, mimo gry ,,o pietruchę'' spotkanie miało wiele emocji i bramek. W I lidze ,,Ferajna'' okazała się lepsza od ,,Strażaków'' i przeskoczyła ich w tabeli, lecz obie ekipy zapewniły już sobie awans co jest dla nich za pewno zdecydowanie ważniejsze niż zajęte miejsce. Baraże zaklepała sobie natomiast Rukola, która pokonując Maximusa zdecydowanie utrudniła rywalom tę samą sztukę. Po dzisiejszych zwycięstwach, do II ligi awansuję Arex Gdynia, a coraz bliżej tego samego celu jest JIM-DRUK, który pokonał w małych derbach TRANS-NAUTĘ. Drugi mecz z rzędu z czystym kontem spotkanie zakończyli AGSP, którzy tylko potwierdzają swoją dominację w tym sezonie III ligi.

III liga
JIM-DRUK - TRANS-NAUTA 15:3 (5:2)

JIM-DRUK: Kamil Formala-2, Jakub Jabłoński-2, Patryk Mróz-3, Radosław Kmiecik-4, Bartek Małyszczycki-4
TRANS-NAUTA: Dawid Gronczewski, Jakub Staniszewski-2
Zawodnik meczu: Radosław Kmiecik (JIM-DRUK)

Młodzieżowe zespoły Bałtyku które na co dzień razem trenują, dziś musiały rozegrać między sobą derby w NL6! Pierwsze minuty przypominały bardziej gry strzeleckie dla zespołu JIM-DRUK, gdyż zrobiło nam się szybkie 4:0. TRANS-NAUCI ani myśleli się poddawać i od tego momentu to oni do przerwy trafili więcej goli, chociaż ostatecznie i tak przegrywali różnicą trzech. Druga połowa to już pełna dominacja JIM-DRUKU, który niemal przez całe 25 minut grał tak, jak na samym początku spotkania. Praktycznie nie wychodzili z połowy swoich kolegów, ostatecznie aplikując im w tej części gry 10 bramek, przy czym sami stracili zaledwie jedną.

III liga
Arex Gdynia - HG Solutions 5:1 (1:1)

Arex: Czesław Miller, Maciej Cichy, Rafał Malinowski, Rafał Mitianiec-2
HG: Mateusz Bieszke
Zawodnik meczu: Rafał Mitianiec (Arex)

Arex zwycięstwem w tym spotkaniu, przypieczętowałby awans do wyższej ligi. Jednak mierzył on się z grającym pod koniec sezonu bardzo dobrze HG Solutions. I niebiescy w pierwszej połowie napsuli na prawdę sporo krwi wiceliderowi. Ledwie remis 1:1 do przerwy sprawiał, że Arex mógł drżeć o awans już w tej kolejce. Jednak w drugiej połowie wykrzesali oni wszystko drzemiące w nich pokłady i zdominowali w tej części spotkania swoich przeciwników. Ostatecznie wynik zatrzymali na 5:1, dzięki czemu można ich oficjalnie przywitać w II lidze!

I liga
My Na Sianie - Bad Boys 7:5 (3:2)

MNS: Maciej Ziarkowski, Michał Korytowski, Maksymilian Tużnik-2, Kornel Wysocki-3
Bad Boys: Marcin Meller, Rafał Strączek, Tomasz Kapeluch-3
Zawodnik meczu: Kornel Wysocki (MNS)

,,Sianowcy" niespodziewanie znaleźli się bardzo nisko w tabeli. Mogąc więc wyprzedzić swoich dzisiejszych rywali, chcieli zrobić wszystko by tego uczynić. Ci jednak nie chcieli dać się wyprzedzić, przez co dostaliśmy pokaz zaciętego futbolu. Już pierwsza połowa pokazała, że obu ekipom zależy na zajęciu jak najwyższego miejsca na koniec sezonu. Do przerwy wynik był stykowy, a MNS prowadzili ledwie 1 golem. Po zmianie stron nic się nie zmieniało. Bad Boys'i w którymś momencie nawet zdołali wyrównać. Dziś jednak w dobrej dyspozycji był kapitan Sianowców - Kornel Wysoki, który hattrickiem zdołał wypracować swojej drużynie, bezpieczną 2 bramkową przewagę, która została przez nich dowieziona do końca.

I liga
KM PSP - Chłopcy z Ferajny 4:7 (2:2)

KM PSP: Adam Ulan, Łukasz Tuński, Tomasz Lewańczyk, Bartosz Dorau
Chłopcy z Ferajny: Mariusz Kwidziński, Przemysław Łaga, Piotr Ciulkiewicz-2, Przemysław Paliga-3
Zawodnik meczu: Przemysław Paliga (Chłopcy z Ferajny)

Mimo że był to pojedynek 2 i 3 ekipy I ligi, fakt że obie ekipy mają już pewny awans sprawił, że mecz przebieg w bardzo przyjaznej atmosferze. Pierwsza połowa przebiega praktycznie bez żadnego faulu, a każda z drużyn trafiła do siatki rywali po 2 razy. Taki rezultat utrzymywał się przed długi czas po przerwie. Wtedy defensywa KM PSP jakby spuściła z tonu, a ,,Ferajna'' to wykorzystując wyszła szybko na 3 bramkowe prowadzenie. Mimo jeszcze kilku bramek z obydwu stron, taka różnica bramek utrzymała się do końca i to Chłopcy z Ferajny mogą sezon zakończyć jako wicemistrz zaplecza Ekstraklasy.

I liga
Rukola - Maximus24 4:3 (0:2)

Rukola: Kamil Wilkopeć, Dariusz Popławski, Michał Sumionka-2
Maximus: Kamil Kiełb-3
Zawodnik meczu: Kamil Kiełb (Maximus)

Maximus bardzo dobrze wszedł w spotkanie, co przyniosło im 2-bramkowe prowadzenie. Dodać również trzeba, że byli oni zdecydowanie stroną dominującą, lecz do przerwy prowadzenia nie udało się podwyższyć. Zemściło się to od razu po przerwie. Rukola z 0:2 wyszła na 3:2, co na tą chwile dawało im pewne baraże! Chociaż stracili jeszcze 1 bramkę, również odpowiadając tym samym utrzymali to skromne prowadzenie do samego końca, co zapewniło im grę w barażach do Ekstraklasy!

Ekstraklasa
Dziki West - Rol Ryż 12:8 (2:2)

Dziki West: Borys Kuźmin, Wojciech Graba, Łukasz Bąk-2, Daniel Lisowski-4
Rol Ryż: Adrian Bukowski, Rafał Krauze, Kacper Kiełb, Tomasz Stępień, Patryk Kiełb-5
Zawodnik meczu: Patryk Kiełb (Rol Ryż)

Dziki zaczął bardzo ofensywnie, co przyniosło im szybkie 2:0. Później już ich skuteczność nie była tak wysoka, co wykorzystał Rol Ryż i wyrównał do przerwy. Drugą połowę to czerwoni zaczęli od 2 bramek. Później obie ekipy nam się rozstrzelały, lecz Rol Ryż skutecznie utrzymywał swoje prowadzenie, minimalnie je podwyższając. Ostatecznie mecz zakończył się ich zwycięstwem, choć dla obu ekip walka o lokaty nie miała znaczenia

III liga
dmuchane.pl - AGSP 0:9 (0:3)

dmuchane.pl:
AGSP:
Łukasz Borkowski, Mateusz Filipski-2, Rafał Murawski-3, Piotr Wilk-3
Zawodnik meczu: Rafał Murawski (AGSP)

Dmuchane.pl jedynie pierwsze 10 minut dzielnie stawiali opór ekipie Łukasza Borkowskiego. Ci jak zwykle rozkręcali się powoli, ale i to wystarczyło by na przerwę schodzić prowadząc 3:0. Po niej worek z bramkami już się rozerwał. Sześć bramek dołożonych w tej części spotkania zakończyło sprawę. Dodatkowo na uwagę zasługuję fakt, w którym drużyna trenerów Gdyńskiej Arki, drugi mecz z rzędu kończy z czystym kontem!

Ekstraklasa
Classic Gdynia - DT City 8:5 (5:3)

Classic: Krzysztof Łagowski, Michał Więcek, Michał Skwiercz-2, Marek Kwaśnik-2, Przemek Szymański-2
DT City: Tomasz Gródek, Arkadiusz Proena, Aleksander Litwin
Zawodnik meczu: Daniel Kleba (Classic)

Mistrzowskie spotkanie rozpoczęło się od kilku chwil badania się na boisku. Gdy jednak padła pierwsza bramka, drużyny nie przestawały już strzelać! Najpierw po bardzo dobrym dośrodkowaniu ze środkowej części boiska, golem z główki wynik otworzyło DT. Następnie, dwie niemal identyczne ,,bomby'' Michała Skwiercza wyprowadziły Classic na prowadzenie. DT City na to odpowiedziało kolejnym trafieniem remisowym. To zdecydowanie nie był koniec emocji w pierwszej połowie. Inicjatywę kolejny raz przejęła ekipa Jarka Gołdyna, tym razem wykorzystując ten czas odjeżdżając rywalom na 3 trafienia! Gdy wydawało się że takim stosunkiem zejdziemy na przerwę, Jedną bramkę zdołało odrobić DT. Druga część spotkania, w większej przewadze była rozgrywana przez podopiecznych Ireneusza Ciecierskiego z lotnym bramkarzem. Stało się tak za sprawą tego, że mimo dobrego początku po przerwie, Classic po czasie zdołał kolejny raz w tym meczu odjechać na 3 bramki. DT City nie potrafiło jednak przewagi w polu przekuć w bramki, chociaż i seledynowi nie potrafili wykorzystać niekiedy pustej bramki przeciwników. Na 2 minuty przed końcem, Classic trafił na 8:4 i już było wiadome kto zostanie mistrzem Jesieni 18'. DT City w końcu przełamało się w końcówce, lecz na więcej nie było już po prostu czasu. Tym samym Classic Gdynia zostaje mistrzem NL6, co udało im się już 7 raz!