Dominik Klecha królem strzelców, a jego JNT mistrzem II...

• autor: Maciek, 2018-12-12 23:45
Dominik Klecha królem strzelców, a jego JNT mistrzem II ligi!!!

Aż 65 bramek strzelił Dominik Klecha w drodze po koronę króla strzelców! W między czasie kilkukrotnie udawało mu się trafiać 2-cyfrowe liczby bramek w pojedynczych spotkaniach. Jego drużyna - JNT - zgarnęła natomiast mistrzostwo II ligi, czym niemal z ,,futryną'' powracają oni na zaplecze Ekstraklasy. O I ligę powalczą natomiast Prawie Jak Piłkarze, którzy w bezpośrednim pojedynku o prawo gry w barażach ograli dziś Limonkę. W nich zagrają również zawodnicy Ejsmonda, lecz o tym wiedzieli już jakiś czas. Jednak pokonując dziś SKM, z pewnością nabrali przed nimi pewności siebie. Dopiero w ostatnim spotkaniu pierwsze punkty udało się zdobyć ekipie Promila, która pokonując Awarię nieco osłodziła sobie spadek do III ligi.

II liga
Ejsmond Club - SKM Gdynia 7:6 (2:2)

Ejsmond: Igor Dawidowski, Sebastian Necel, Kaczmarek, Oskar Sikorski-2, Dawid-2
SKM: Magda Kowaczewić, Łukasz Rankiewicz, Grzegorz Marzejon-4
Zawodnik meczu: Magda Kowaczewić (SKM)

Pojedynek na szczycie, w którym Ejsmond grał o nic, a SKM biła się jeszcze o 1 miejsce na koniec sezonu. Jednak to żółto-niebiescy otworzyli wynik spotkania. ,,Kolejarze'' nie pozostawali jednak bierni i po kilku minutach prowadzili 2:1, a jedną z bramek trafiła Magda Kowaczewić! Do przerwy mieliśmy jednak remis, gdyś Ejsmondowi udało się wyrównać. Druga połowa to prawdziwy rollercoaster w którym prowadzenie przechodziło z drużyny na drużynę. Ostatnie słowo należało jednak do drużyny braci Nicińskich, którzy odrabiając straty wyszli na 1-bramkowe prowadzenie, które dowieźli już do końca spotkania.

II liga
SPS Limonka - Prawie Jak Piłkarze 4:7 (1:4)

Limonka: Marco Cybulski, Dariusz Hermann, Grzegorz Lautenbach, Bartosz Grzeszczak
PJP: Maciej Babski, Piotr Żybko-2, Michał Kutyłowski-2, Karol Kosek-2
Zawodnik meczu: Michał Kutyłowski (PJP)

W tym bezpośrednim pojedynku o baraże, to Limonka była w uprzywilejowanej pozycji, ponieważ wystarczyło jej zremisować. I zachowawczość w grze od początku ich zgubiła! Prawie Jak Piłkarze byli po prostu lepsi i zasłużenie prowadzili do przerwy 4:1. Po zmianie stron SPS starał się odrobić straty, ale ich strzały były bardziej ,,sztuką za sztuki''. Ich strzały były nie przemyślane i niekiedy oddawane z nieprzygotowanych pozycji. O wiele skuteczniejsi byli za to pomarańczowi. Powoli ,,odlatywali'' rywalom coraz bardziej przybliżając się do baraży. Limonka przebudziła się w końcówce, lecz jedynie dogoniła przeciwników na odległość jaką mieli do przerwy, co ani trochę nie zagroziło Prawie Jak Piłkarzom w zdobyciu w tym meczu 3 punktów!

I liga
My Na Sianie - Maximus24 6:14 (3:5)

MNS: ?
Maximus: Wojciech Danowski, Wojciech Muński, Jarosław Winnicki, Krzysztof Ziemk-2, Damian Talaśka-4, Kamil Kiełb-5
Zawodnik meczu: Damian Talaśka (Maximus)

Pierwsza połowa z przewagą Maximusa, lecz ,,Sianowcy'' dzielnie stawiali opór i przegrywali ,,ledwie'' 2 trafieniami. Druga część meczu to już totalna dominacja Maximusa, który chyba chciał pokazać, że ich walka o baraże niemal do samego końca była w pełni wyjaśniona. Piłkarską złość przekuli oni na wynik meczu, który ostatecznie zakończył się aż 8 bramkami różnicy i 14 strzelonymi golami!

II liga
Awaria - Promil 5:9 (3:3)

Awaria: Zbigniew Sadowski, Łukasz Hałaburda-2, Dawid Gierach-2
Promil: Robert Liberadzki, Marcin Augustjański, Przemysław Rakowski, Mejer, Krzysztof Wróbel-5
Zawodnik meczu: Krzysztof Wróbel (Promil)

Tragiczna końcówka sezonu Awarii! Jeszcze 3 kolejki temu, byli oni jednym z kandydatów do zajęcia miejsca premiowanego barażami. Dziś grali już o nic, z ekipą ,,Promili'' która przed tym spotkaniem nie miała na swoim koncie chociażby 1 punktu! Do przerwy było jednak blisko tego wymarzonego ,,punkciku'' bowiem obserwowaliśmy wynik remisowy. Po przerwie prawdziwy popis dał jednak Krzysztof Wróbel, który zresztą od początku sezonu był najjaśniejszą postacią swojej ekipy. Jego 5 bramek sprawiło, że jego drużyna odskoczyła nagle na kilka trafień. Jak się później okazało, biało-czarni nie byli w stanie odrobić tych strat. Tym samym mimo spadku i na prawdę słabego sezonu. Ekipa Promila na koniec sezonu w końcu zafundowała sobie pozytywne chwilę w postaci pierwszych punktów w sezonie.

II liga
JNT - VGL Group 24:3 (15:1)

JNT: Karol Hejman, Marcin Lewańczyk, Wiesław Tomczak-3, Patryk Suworow-7, Dominik Klecha-13
VGL: Kacper Trościanko-3
Zawodnik meczu: Karol Hejman (JNT)

Można powiedzieć że to potrójne zwycięstwo JNT! Po pierwsze sam fakt zdobycia w nim 3 punktów. Po drugie dały one błękitnym mistrzostwo II ligi. A dodatkowo Dominik Klecha 13 (!) trafieniami zapewnił sobie koronę króla strzelców. Do przerwy mieliśmy już 15:1 i wiadomym było że w tym meczu kompletnie nic nie może się zmienić. W drugiej połowie można by powiedzieć że JNT nieco spuściło z tonu, lecz i tą część spotkania wygrali oni 9:3! Dodatkowo VGL przez tą porażkę, niestety żegna się z II ligą.

autor: ~MNS 2018-12-13 14:45:03

avatar Dla MNS: Kornel Wysocki x4, Maciej Ziarkowski, Patryk Binkowski