Nadmorska Liga 6 - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Aktualności

Cztery awanse na koniec sezonu JESIEŃ 2018!

  • autor: Ł.Krzemiński, 2018-12-18 08:29

To był wspaniały dzień dla zespołów, które aspirowały do gry w wyższej lidze poprzez BARAŻE! Wszystkie cztery ekipy pokazały, że chcą WIOSNĄ 2019 grać już o jedną klasę rozgrywkową wyżej! 
Tak więc: w I lidze po dogrywce zameldował się EJSMOND CLUB, który okazał się lepszy od Braci! Na zapleczu Ekstraklasy wiosną zagrają PRAWIE JAK PIŁKARZE! 
Ich miejsce z II Lidze zajmą PROGRESS TEAM po zwycięstwie nad Bastionem Gdynia i JIM DRUK, który okazał się lepszy od WS Stumet.

 

BARAŻ O I LIGĘ
ZIP GDYNIA - PRAWIE JAK PIŁKARZE 3:5 (2:3)
ZIP
- Daniel Piesik-1, Arkadiusz Klicki-1, Łukasz Lewandowski-1
PJP - Piotr Żybko-2, Michał Kutyłowski-1, Łukasz Koszarek-2
Zawodnik Meczu: Michał Kutyłowski (PJP)

Obie ekipy stawiły się na mecz mocno zmobilizowane i od pierwszej minuty widać to było na boisku. Mroźny wieczór zachęcał do biegania, co tylko przełożyło się na ciekawe widowisko. Od początku meczu żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie przewagi, aby zdecydowanie oddalić się od przeciwnika. Dopiero w drugiej połowie Prawie Jak Piłkarze zdołali wypracować sobie dwie bramki przewagi i taki stan rzeczy pozwolił im na awans do I Ligi! 
Prawie Jak Piłkarze wracają zatem do I Ligi, w której występowali kilka sezonów wcześniej. Wtedy przygoda zakończyła się spadkiem, ale teraz liczymy, że ekipa, którą z za lini bocznej dowodzi Krzysztof Klukowski wiosną pokaże się z jak najlepszej strony.

 


 

BARAŻ O I LIGĘ
BRACIA - EJSMOND CLUB 3:6 (2:3) po dogrywce
BRACIA
- Łukasz Radtke-1, Marcin Radtke-1, Sebastian Milewski-1
EJSMOND - Adam Bednarczyk-3, Aleksander Bochentyn-1, Oskar Sikorski-2
Zawodnik Meczu: Adam Bednarczyk (Ejsmond Club)

Dopiero dogrywka wyłoniła zespół, który wiosną zagra na boiskach I Ligi. To generalnie było ostatnie spotkanie całego sezonu Nadmorskiej Ligi Szóstek i godnie podsumowało całe zmagania! Nie zabrakło emocji, walki, wślizgów i pięknych bramek! 
Ejsmond szybko objął prowadzenie, ale Bracia nie pozostawali dłużni. Odrabiali straty pokazując, jak bardzo zależy im na pozostaniu w I Lidze. Gdy wydawało się, że Ejsmond dowiezie jednobramkowe prowadzenie do końca meczu jeszcze jeden zryw Braci dał nam dodatkowe emocje! 
Na nieszczęście dla Braci przeciwnicy już w pierwszej akcji dogrywki zdobyli gola. Po stracie kolejnej bramki, aby ratować sytuację Bracia wycofali bramkarza, ale to nic nie dało. 
Po końcowym gwizdku Błażej Niciński wraz z zespołem mógł rozpocząć świętowanie! Kolejny rok z awansem i wiosną będzie to już zaplecze Ekstraklasy! 
 


BARAŻ O II LIGĘ
BASTION GDYNIA - PROGRESS TEAM 2:3 (1:1)

BASTION - Maksymilian Baranowski-1, Karol Semmerling-1
PROGRESS - Marcin Garstka-1, Szymon Wiatrowski-2
Zawodnik Meczu: Patryk Pyż (Progress Team)

Mecz rozpoczął się z niewielkim opóźnieniem, gdyż Bastion miał ogromne problemy z zebraniem składu. Ostatecznie sześciu zawodników stanęło przeciw mocno zmotywowanej ekipie Progress Team! Aspirująca do gry w II Lidze ekipa III-ligowca od początku mocno zaatakowała przeciwnika, ale Bastion nie zamierzał odpuszczać i długo utrzymywał się wynik remisowy. 
Po zmianie stron Progress wypracował sobie przewagę, ale Bastion grając bez zmian walczył do ostatniej akcji o gola dającego dogrywkę. Rzut wolny w ostatnich sekundach nie dał jednak upragnionej bramki i to Progress mógł cieszyć się z awansu! 
Będzie więc szóstym zespołem, który w II Lidze wiosną będzie beniaminkiem! Gratulacje! 

 


BARAŻ O II LIGĘ
WS STUMET - JIM DRUK 2:4 (1:2) 
WS -
Arkadiusz Rycerz-1, Mateusz Jaworowski-1
JIM - Jakub Jabłoński-1, Radosław Kmiecik-2, Patryk Mróz-1
Zawodnik Meczu: Radosław Kmiecik (JIM DRUK)

Trochę na własne życzenie JIM DRUK musiał o awans do II Ligi walczyć w meczu barażowym. Wydawało się bowiem, że z przebiegu całego sezonu będzie to ekipa, która spokojnie zapewni sobie promocję po 15 kolejkach. Tak się nie stało, ale koniec końców JIM DRUK wiosną zobaczymy na boiskach II Ligi! 
Stało się tak dzięki pokonaniu w meczu barażowym WS Stumet, a więc jednej z najbardziej doświadczonych i najdłużej grających w NL6 ekip. 
Tym samym młodzież z Bałtyku wiosną będzie miała okazję sprawdzić się w meczach z ekipami, które od dłuższego czasu grają już w II Lidze jak np. Studio Prime JBG czy PROMOTION oraz ze spadkowiczami z I Ligi jak Bracia czy Corona 1999! Na pewno to kolejne wyzwanie dla młodych zawodników! 

 


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [509]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Kalendarium

15

08-2022

pon.

16

08-2022

wtorek

17

08-2022

środa

18

08-2022

czwartek

19

08-2022

piątek

20

08-2022

sobota

21

08-2022

niedziela

Archiwum wyników NL6

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 6 gości

dzisiaj: 426, wczoraj: 562
ogółem: 4 352 586

statystyki szczegółowe

Partnerzy NL6


 

Reklama