Corona 1999 - Baza 5:5 (3:1)

Corona: Krystian Szwedowski, Xena Taracenko-2, Patryk Grochowski-2
Baza: Bartek Woźniak-2, Łukasz Bizewski-3
Zawodnik meczu: Łukasz Bizewski (Baza)

Przed meczem mogło się wydawać, że seryjnie przegrywająca Corona, nie ma za dużych szans z Bazą, która jest już ,,u bram'' baraży. Ku zaskoczeniu, to biało-czerwoni byli drużyną wiodącą w pierwszej połowie, potrafiąca przede wszystkim zrobić z przewagi użytek. Do przerwy mieliśmy 3:1 na ich korzyść, co zapowiadało interesującą dalszą część spotkania. Jeszcze ciekawiej zrobiło się na początku drugiej połowy! Swoją 4 bramkę strzeliła Corona i można było zacząć sądzić że dziś nastąpi przełamanie. Dodatkowo gdy Baza trafiła na 2:4, ekipa Damiana Kapica znów znalazła drogę do ich bramki. Od tego momentu, zamiast dalej atakować, cofnęli się głęboko do obrony, co okazało się dużym błędem. ,,Wojskowi'' powoli zaczęli odrabiać straty, nie schodząc praktycznie z połowy przeciwnika. Przy wyniku 4:5, jeden z ich zawodników był faulowany w polu karnym, a sędzia wskazał na ,,wapno''. Karny został wykorzystany, a do tego było jeszcze kilka chwil które Baza mogła wykorzystać do odniesienia zwycięstwa. Słupek jednak uratował Coronę i oba zespoły podzieliły się punktami.